Dzienne archiwum: Wrzesień 19, 2017

IKONA

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

JUBILEUSZ

50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Poważna, a zarazem uroczysta to chwila, która pozwala obchodzić Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. 50-lecie Pożycia Małżeńskiego, to Jubileusz jakim może pochwalić się niewiele par małżeńskich – to święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania.

Złote Gody  Małżeńskie obchodzi się po 50 latach wspólnego Pożycia Małżeńskiego.  15 września 2017 roku Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej  gminie świętowało 11 par małżeńskich:

1. Stanisława i Henryk Jan Ćwik z Dąbrowy,
  2. Krystyna Aleksandra i Wojciech Waśniewscy z Damasławka
  3. Bożena i Franciszek Korbal ze Starężynka,
  4. Marianna i Henryk Aleksander Mamczasz z Mokronos,
  5. Anna i Bogdan Kazimierz Cieślińscy z Mokronos,
  6. Barbara Maria i Henryk Antoni Kobierscy ze Starężyna,
  7. Maria Henryka i Marian Stanisław Jaśkowscy z Kołybek,
  8. Anna i Henryk Cichosz z Kołybek,
  9. Barbara Maria i Stanisław Kazimierz Janiccy z Damasławka,
  10. Stefania Apolonia i Henryk Ryszard Bulscy z Kołybek,
  11. Maria Wanda i Zenon Kazimierz Sobczak z Kozielska.

Jako wyraz uznania za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra  założonej przed pół wiekiem rodziny Jubilaci zostali odznaczeni medalami ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE  przyznawanymi przez Prezydenta RP.  Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak, który wręczył również wszystkim Jubilatom pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz okolicznościowe dyplomy.

Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak wyraził swój podziw i uznanie dla Jubilatów oraz życzył wszystkim Szanownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz pogratulował tak długiego stażu małżeńskiego.

Życzenia Jubilatom złożyli również Starosta Wągrowiecki Pan Tomasz Kranc, Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Pan Wojciech Ollek oraz Proboszcz Parafii Kozielska i Niemczyna Ks. Bogdan Łybek. Spotkanie zorganizowano w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni  do wspólnego tortu, oczywiście nie zabrakło też lampki szampana i gromkiego STO LAT.

Uroczystość uświetnił występ uczniów klas III b i II a  Szkoły Podstawowej  Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, przygotowanych przez Panią Natalię Chołody i Panią  Renatę Tończyk.

Sporządziła Leokadia Kosmowska Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Damasławku

Foto (1)

Foto. Łukasz Jedliński