Dzienne archiwum: Wrzesień 21, 2017

IKONA3

Uroczystość przekazania sztandaru damasławskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych pod opiekę Szkoły.

W poniedziałek 18 września 2017 r. o godzinie 13.30 w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów odbyła się uroczystość przekazania sztandaru damasławskiego Koła Związku Kombatantów  RP i Byłych Więźniów Politycznych pod opiekę  Szkoły.Wydarzenie rozpoczęło się od występu artystycznego uczniów ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławka. Następnie Seniorzy dokonali symbolicznego przekazania sztandaru młodemu pokoleniu. Nie zabrakło licznych podziękowań i wyróżnieńdla wszystkich członków Koła. Życzenia złożyli m. in. Starosta Wągrowiecki Pan Tomasz Kranc, Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak, Przewodniczący Rady Pan Wojciech Ollek oraz Dyrekcja ZSP w Damasławku. Całą procedurę nadzorowali obserwatorzy -przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Oddziału Okręgowego w Pile, którzy również wręczyli podziękowania i życzenia.Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję porozmawiać przy wspólnej kawie ipowspominać lata aktywności.

Koło Związku Bojowników o Wolność i Demokrację  „Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności Publicznej” w Damasławku powstało 1 września 1974 roku. Prezesem Koła był Pan Stefan Siwak. Koło posiadało swój Sztandar nadany 1 września 1974 roku.

Na początku lat 90- tych Związek Bojowników został przekształconyw Związek Kombatantów  RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Damasławku. Dnia 11 listopada 1991 roku nadano nowy Sztandar Związkowi.

Do 1997 r. p. Zygfryd Szafiński pełnił funkcję Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Damasławku, następnie od października 1997 r. do 18.09.2017 r. funkcję Prezesa pełni p. Lubomira Sass.

Sporządził – Cyprian Wieczorek

Foto (1)