Dzienne archiwum: Listopad 8, 2017

Udzielenie wsparcia finansowego w zakresie usuwania skutków sierpniowych nawałnic.

Dnia 8 listopada br. w siedzibie tutejszego Urzędu Wójt Gminy Damasławek Jacek Matysiak podpisał umowę z Fundacją ENEA na udzielenie wsparcia finansowego w zakresie usuwania skutków sierpniowych nawałnic. Fundacja ENEA z siedzibą w Poznaniu przyznała Gminie Damasławek wsparcie finansowe w wysokości 49.996 zł. Zgodnie z decyzją Wójta Gminy Damasławek cała kwota będzie przeznaczona na doposażenie w sprzęt ratowniczy Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie naszej gminy.

Sporządził - Bolesław Szmania

FOTO

Szkolenie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy z zakresu ratownictwa technicznego zorganizowane przez Komendę Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Od 21 października br. do 4 listopada br. odbywało się szkolenie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy z zakresu ratownictwa technicznego zorganizowane przez Komendę Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Szkolenie prowadził Maciej Przybylski – funkcjonariusz PSP. Szkolenie obejmowało m. in. zagadnienia:

- organizacji akcji ratownictwa technicznego na drogach,

- metod usuwania osób poszkodowanych,

- obsługi hydraulicznych urządzeń ratowniczych.

Sporządził - Bolesław Szmania

Foto (1)

Foto. Łukasz Gawroński

Pasowanie na ucznia – 2017 r – Szkoła Podstawowa w Niemczynie.

„Puk, puk... to ja, mały uczeń pierwszaczek…”

27 października 2017 r. odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Były wiersze, piosenki i tańce, po których zaproszeni goście zgodnie uznali, iż dzieci mogą stać się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Niemczynie. Pierwszaki złożyły ślubowanie, a następnie zostały pasowane przez panią dyrektor Renatę Jung na uczniów naszej szkoły. Dopełnieniem uroczystości były życzenia, prezenty i pierwsze dowody szkolne – legitymacje. Potem wszyscy udali się do auli na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Do braci szkolnej dołączyli: Luiza i Szymon Biskup, Zosia Buszka, Zosia Wesela, Dominika Marcinkowska, Zuzia Stróżyńska, Zuzia Kupczak, Magda Trzeciak, Julka Zaliznyak, Wanessa Pytlak, Nikola Dawidowicz, Gabrysia Strauchmann, Krzysiu Sucharski, Michał Tłoczek, Kamil Łęc, Jacek Fidarewicz, Aleksander Król, Dominik Cichy.

Renata Moeglich

Foto (1)