Dzienne archiwum: Styczeń 11, 2018

Wspólne kolędowanie w świetlicy wiejskiej w Niemczynie.

6 grudnia w Święto Objawienia Pańskiego po Mszy świętej ,o godzinie 10.30 przy wypełnionej po brzegi sali wiejskiej zapanowała nagle miła i ciepła atmosfera. Zebrało się ponad 150 osób: uczniowie Szkoły Podstawowej z rodzinami, mieszkańcy wsi i okolic, władze samorządowe, emeryci, KGW i nauczyciele .Zebrani przeżyli jeszcze raz Cud Narodzin Króla Miłości.

Jasełka z Małym Księciem pt. Na mej drodze stanął Pan… wywołały wielkie wzruszenie  i  podziw zebranych.  Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach za prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji.  Wszyscy ulegli magii występów młodych aktorów. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje  role, prezentowali umiejętności recytatorskie i taneczne.. Po Jasełkach uczniowie pod kierunkiem p. Marioli Łukomskiej grali na flecie kolędy , pieśni i śpiewali piosenki. Nie zabrakło też  amatorskich występów i wspólnego śpiewania kolęd. Dzięki współpracy Proboszcza Parafii Kozielsko/Niemczyn, KGW, Rady Sołeckiej i Szkoły Podstawowej w Niemczynie można było uroczyście jeszcze raz przeżyć bożonarodzeniowe  tajemnicę w miłej rodzinnej atmosferze przy kawie i ciastku.

Na ręce prowadzących :E. Hołowińskiej, M. Huszczy i M. Maciuby złożono gratulację   za wspaniałe  przygotowanie aktorów do występu,  za pomysł pięknej scenografii, bez której nie byłoby tak wspaniałego, wigilijnego klimatu . Uczniom z klas IIIa, IIIb , IV a, V i VII przedstawiających Jasełka przekazano słodycze.

 

GALERIA

Foto (1)

 

Przedszkole Publiczne w Damasławku – informacje.

Dnia 27 listopada przedszkolaki pierwszy raz przekroczyły próg nowego przedszkola. Były zachwycone nowymi salami oraz wielkością nowego budynku w którym mieszczą się wszystkie oddziały przedszkolne. Dzięki tej rozbudowie ułatwi to pracę nauczycieli oraz zapewni lepszy komfort i bezpieczeństwo dzieci. Serdecznie chcielibyśmy podziękować dyrektorom i pracownikom Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku za gościnę i miło spędzony czas oraz rodzicom za pomoc w przeprowadzce do nowego przedszkola. Oficjalne otwarcie przedszkola odbyło się 13 grudnia w towarzyskie zaproszonych gości oraz przedszkolaków.

Nasze przedszkolaki jak co roku uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Zostaliśmy również zaproszeni przez Publiczną Bibliotekę w Niemczynie na spektakl teatralny pt. „Reksio”. Bajka nauczyła, że warto mieć obok siebie przyjaciół, na których zawsze można liczyć. Dzieci chętnie brały udział we wspólnej zabawie na scenie.

Przedszkolaki w „Andrzejki” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań odbyły się następujące wróżby:  laliśmy wosk, układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.

Grudzień to czas oczekiwania na Świętego Mikołaja. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały w okno czekając na Mikołaja, który pozostawił im słodki upominek. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Z tej okazji wybraliśmy się na wycieczkę do Wągrowca na bajkę pt. „Święty Mikołaj dla wszystkich”.

Przedszkolaki z Niemczyna i Damasławka uczestniczyli także w wycieczce do kina na spektakl teatralny pt. „Kot w Butach” oraz odwiedziliśmy fabrykę bombek w Gnieźnie gdzie poznaliśmy etapy produkcji bombek choinkowych.

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć wszystkim zdrowych, spokojnych świąt, spędzonych w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Marta Imbiorowicz

Oliwia Rabinek

 

GALERIA

Foto (1)

Foto. Przedszkole Publiczne w Damasławku.