Dzienne archiwum: Styczeń 17, 2018

Nadleśnictwo Durowo – konkurs fotograficzny – „Zimowy las”.

Nadleśnictwo Durowo ogłasza szóstą już edycję , cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem , konkursu fotograficznego  pt.: „Las w moim obiektywie  – pory roku”. Tematem przewodnim tej edycji jest „Zimowy las”. Konkurs jest dedykowany do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych, z zasięgu administracyjnego nadleśnictwa.

ZAŁĄCZNIKI:

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – pogadanki na temat bezpieczeństwa – „Bądźmy Bezpieczni”.

Bądźmy bezpieczni.

W ciągu ostatnich dni uczniowie  klas I-III mieli okazję spotkać się z mł. asp. Dariuszem Nowakiem funkcjonariuszem policji z Damasławka oraz Cyprianem Wieczorkiem Prezesem Zarządu Gminnego OSP oraz Maciejem Przybylskim Prezesem OSP w Damasławku.

Panowie, przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi, zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym.  W związku z nadchodzącymi feriami przypomnieli dzieciom o zasadach zachowania się na drodze, na śniegu i lodzie.

Dzieci brały aktywny udział w rozmowie, prezentowały swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zadawały pytania dotyczące pracy policjanta i strażaka. Panowie strażacy podarowali uczniom kalendarz, zaprosili na wycieczkę do OSP w Damasławku oraz do wzięcia udziału w konkursach przygotowanych przez straż. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Renata Moeglich

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – wyjazd do Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

Dnia 11 stycznia 2018 roku wraz z wychowawcami klasa I i klasy III wybrały się do Muzeum Regionalnego w Wągrowcu gdzie została nam przybliżona i pokazana historia ,,Od adwentu po zapusty”. Panie w bardzo interesujący sposób przedstawiły zapomniane tradycje i zwyczaje z okresu końca Starego i początku Nowego Roku. Każda grupa na koniec zajęć wykonała maskę diabła .
Ta część zajęć  dzieciom sprawiła największą radość ,ponieważ mogły wykazać się kreatywnością. Zadowolone wróciły do szkoły .

Magdalena Macieja

Foto (1)

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY DAMASŁAWEK z dnia 17 stycznia 2018 r. o zwołaniu zebrania wiejskiego w sołectwie Damasławek.

OBWIESZCZENIE

WÓJTA GMINY DAMASŁAWEK

z dnia 17 stycznia 2018 r.

o zwołaniu zebrania wiejskiego w sołectwie Damasławek

na dzień 6 lutego 2018 roku, godz. 18:00 dla dokonania wyboru sołtysa z powodu złożenia pisemnej rezygnacji do Wójta.

Zebranie wiejskie odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku.

Proponuje się następujący porządek zebrania:

1. Otwarcie
  2. Stwierdzenie quorum (w przypadku braku quorum kolejne zebranie odbywa się po upływie 15 minut bez względu na liczbę obecnych osób).
  3. Sprawozdanie z realizacji funduszu sołeckiego za 2017 rok.
  4. Wybór sołtysa sołectwa Damasławek:
  5. przedstawienie zasad i trybu wyboru sołtysa,
  6. powołanie Komisji Skrutacyjnej dla wyboru sołtysa,
  7. zgłaszanie kandydatów na sołtysa,
  8. przeprowadzenie głosowania.
  9. Budżet gminy na rok 2018.
  10. Wolne wnioski i zapytania.
  11. Zakończenie.