Miesięczne archiwum: Marzec 2018

Informacja – XLV Sesja Rady Gminy Damasławek.

 

Przed XLV Sesją Rady Gminy Damasławek w dniu 28 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku z Sołtysami naszej gminy spotkał się senator RP Mieczysław Augustyn, który z okazji obchodzonego w miesiącu marcu Dnia Sołtysa podziękował sołtysom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.
Podczas sesji Wójt wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy złożyli na ręce Prezesa Towarzystwa Współpracy Gminy Damasławek z Zagranicą Pana Leszka Górskiego podziękowania dla członków Towarzystwa za zorganizowanie tablic interaktywnych dla szkół z terenu Gminy Damasławek. Nasze szkoły otrzymały ww. tablice dzięki współpracy Towarzystwa z Komitetem Oost-, West – i Middelbeers z Holandii.

 

Sporządziła – Marta Sońta-Mirecka.

 

Jubileusz 90 rocznicy urodzin.

 

Pan Ryszard Ratajczak zamieszkały w Damasławku 28 marca 2018 roku obchodził Jubileusz 90 rocznicy urodzin. Z tej okazji w imieniu Wójta Gminy Damasławek życzenia oraz bukiet kwiatów Szanownemu Jubilatowi przekazała Pani Skarbnik Gminy.

 

Sporządziła – Maria Chojnacka

 

Foto. Maria Chojnacka

UWAGA Ankieta!

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Damasławek!

 

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania niepodległości i 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego rozważamy możliwość nadania nazwy dla skweru przy ulicy Żnińskiej w Damasławku. Chcąc poznać Państwa zdanie na ten temat udostępniliśmy na naszej stronie internetowej ankietę . Ankieta trwa do dnia 30.04.2018 r.

 

 Ankieta zakończona!

 

 

Informacja – spotkania otwarte z Posłem dr. Jarosławem Sachajko Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

z przyjemnością informujemy, że 5 kwietnia 2018 roku na terenie powiatu wągrowieckiego odbędą się spotkania otwarte z Posłem dr. Jarosławem Sachajko Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto w wydarzeniu będzie uczestniczył Poseł Błażej Łukasz Parda reprezentujący okręg pilski. Wsłuchując się w głos rolników i konsumentów oraz obserwując aktualną sytuację w rolnictwie, postanowiliśmy zorganizować cykl spotkań. Konferencje mają na celu umożliwienie rolnikom i konsumentom przekazania informacji o aktualnych problemach i wyzwaniach z jakimi zmaga się polska wieś. Ponadto poruszone zostaną następujące tematy:

  • Afrykański Pomór Świń,
  • Fermy Wielkotowarowe,
  • Aktualne Prace Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Planowany harmonogram spotkań:

  • GODZ. 10.00 – GMINNY OŚRODEK KULTURY W DAMASŁAWKU, ul. Żnińska 9, 62-110 Damasławek,
  • GODZ. 13.00 – GMINNY OŚRODEK KULTURY W ŁEKNIE, ul. Podgórna 5, 62-105 Łekno,
  • GODZ. 16.00 – SALA STODOŁA W GOŁAŃCZY, ul. Dr Piotra Kowalika 3, 62-130 Gołańcz.

 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

 

Z poważaniem

 

Cyprian Piotr Wieczorek

Biuro Poselskie Błażeja Łukasza Pardy

ul. Kolejowa 27, 62-100 Wągrowiec

 

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – aktualności.

ZAJĄC ISTNIEJE!!!

 

Dzisiaj dotarła do szkoły ważna korespondencja! Uczniowie klas V, VI i VII otrzymali listy od samego Zająca Wilkanocnego z miasteczka Ostereistedt w Niemczech. Oprócz świątecznych życzeń, Zajączek dołączył także kolorowankę, kartki pocztowe oraz przepis na ciasteczka wielkanocne!

 

Aneta Kaiser

 

 


 

W naszej szkole podczas ferii zimowych odbył się remont sali gimnastycznej. Taka zmiana nastąpiła dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu naszego woźnego, p. Sławomira Staniaka, który z niemałym wysiłkiem, mozolnie nadawał nowy wygląd. Z pomocą przyszli również rodzice: p. Przemysław Ciosek i p. Krzysztof Król, którzy  poświęcili swój wolny czas, aby pomóc w remoncie. Dziękujemy za ten trud pracy.

 

 
Dorota Winiecka

 

Foto (1)

 


 

Konkurs Plastyczny w ramach V Powiatowego Konkursu Języków Obcych w Wągrowcu.

 

II miejsce zajęła Ewelina Kaniewska – kl. VII

GRATULUJEMY !!!

 

Dyplom uczestnictwa – Bartosz Kasperkowiak – kl. VII

 

Dorota Winiecka

 

Foto (1)

 


 

Szkoła Podstawowa w Niemczynie, którą reprezentuje Pani Dyrektor Renata Jung brała udział w cyklu szkoleń z zakresu wymogów Kodeksu pracy i bezpieczeństwa informacji otrzymując Certyfikat Europejskiego Systemu Certyfikacji. Również otrzymaliśmy podziękowania za pomoc charytatywną „Dla Mateusza”.

 

Dorota Winiecka

 

 


 

W niedzielę 18.03.2018 r. odbyła się pomoc dla Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskra Nadziei” – koncert charytatywny – „Pomoc dla Mateusza”. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również wzięli udział by wspomóc tę akcję. Dziękujemy !!!

 

Dorota Winiecka

 

 


 

Wizyty w skansenie w Osieku stały się już niejako tradycją. 13 marca 2018 r. Pierwszaki ruszyły do muzeum, by wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Po przyjeździe okazało się, że oprócz zaplanowanych zajęć, przygotowano dla nas małą niespodziankę. Ale po kolei… Najpierw trafiliśmy do Pani, która przybliżyła nam stary sposób zdobienia jajek. Wszyscy ochoczo wzięli się do pracy. Za pomocą gwoździka i pszczelego wosku kreślili swoje wzory na skorupkach. Tak ozdobione jajka trafiły do barwników. W czasie, gdy pisanki nabierały kolorów, my wraz z panią przewodnik ruszyliśmy zwiedzać skansen. Byliśmy w starej szkole, w remizie strażackiej, w wiatraku i w chacie, gdzie na stole stało świąteczne śniadanie. Po krótkim spacerze trafiliśmy na drugie warsztaty, na których uczyliśmy się robić papierowe kwiaty. Na koniec bryczką zaprzężoną w klacz Benię objechaliśmy jeszcze raz cały skansen. Wycieczka się udała, i choć rano trochę padało, skansen przywitał nas pogodą w sam raz na spacery. Dziękujemy Pani Joannie Sucharskiej, która towarzyszyła nam w wyprawie i bardzo pomagała.

 

Renata Moeglich

 

Foto (1)

 

Informacja – rozpoczęcie rekrutacji do projektu „Własna firma kluczem do sukcesu – dotacje dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego”.

 

 

Szanowni Państwo

 

W dniu 3 kwietnia 2018 r. rozpoczniemy rekrutację do projektu „Własna firma kluczem do sukcesu – dotacje dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego” i tym samym rozpoczniemy przyjmowanie Wstępnych Formularzy Rekrutacyjnych wraz z załącznikami.

Rekrutacja trwa od dnia 3.04.2018r. do dnia 17.04.2018r.

Wstępny Formularz Rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w biurze projektu:

 

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu,

Kościuszki 15,

62-100 Wągrowiec,

pokój numer 205,

tel. 67 268 05 29

 

w godzinach od 8.00 do 15.00.

 

UWAGA: Wstępne Formularze Rekrutacyjne złożone przed datą rozpoczęcia rekrutacji zostaną odrzucone ze względu na niespełnienie wymogów formalnych odnośnie zachowania terminu rekrutacji.

Szczegóły dostępne są na stronie www.euroinnowacje.com w zakładce Projekty z UE

 

1_Regulamin_rekrutacji_uczestników – Wągrowiecki

2_Wstępny_Formularz_rekrutacyjny – Wągrowiec

 

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

 

45 uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Damasławek w okresie od marca do czerwca 2018 r. uczestniczy w programie powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać”. Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.
Uczniowie klas I-III, którzy zostali zakwalifikowani do projektu korzystają z bezpłatnych zajęć nauki pływania, które odbywają się na pływalni AQUAPARK w Wągrowcu. W ramach projektu dzieci mają 20 godzin lekcyjnych nauki pływania. W trakcie dowozu oraz pobytu na basenie dzieciom towarzyszą nauczyciele ze szkoły w Niemczynie i w Damasławku.
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Damasławek, a realizuje go Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.

 

Sporządziła – Agnieszka Furmaniak

 

Koncert Charytatywny – „POMOC DO MATEUSZA”.

 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ISKRA NADZIEI”, Mateusz i jego mama serdecznie dziękują wszystkim razem i każdemu z osobna, wszystkim którzy uczestniczyli w niedzielnym Koncercie Charytatywnym „POMOC DO MATEUSZA” w organizacji, w prowadzeniu przez Panów Jakuba Kosmatka oraz Mateusza Winiarskiego z Waszego Radia FM, które objęło patronat nad koncertem. Dziękujemy, że tak licznie przybyliście Państwo, za Wasze Wielkie Serca, za każdą złotówkę, za tak pozytywny odbiór takich akcji, Wasz wkład i chęć niesienia pomocy. DZIĘKUJEMY. Dzięki Wam zebraliśmy 12, 285.81 zł. Mamy nadzieję, że miło spędziliście Państwo to niedzielne popołudnie.

Dziękujemy również Wójtowi Naszej gminy p. Jackowi Matysiakowi za zgłoszenie Nas jako Stowarzyszenie do Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego, a Zarządowi Powiatu i Staroście p. Tomaszowi Kranc za przyznanie tej Nagrody i wręczenie jej na koncercie.
Jest nam bardzo miło otrzymać taką nagrodę. Jeszcze raz Dziękujemy.

 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
„Iskra Nadziei”

 

GALERIA

Foto (1)

Ogłoszenie o otwartej sesji Rady Gminy Damasławek w dniu 28 marca 2018 r.

 

R A D A G M I N Y
D A M A S Ł A W E K
informuje, że 28 marca 2018 r. o godz. 16:00
w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku
odbędzie się
SESJA RADY GMINY
Sesja ma charakter otwarty

 

 

1. Otwarcie.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Zgłaszanie ewentualnych wniosków o zmianę porządku obrad.
4. Powołanie sekretarza obrad.
5. Przyjęcie protokołu z XLIII i XLIV Sesji Rady Gminy Damasławek.
6. Podjęcie uchwał w sprawie:

1) przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Gminie Damasławek,
2) wyrażenia zgody na złożenie wniosku o wygaszenie trwałego zarządu,
3) wykazu kąpielisk na terenie Gminy Damasławek na rok 2018,
4) przyjęcia Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży,
5) zasad i trybu przyznawania stypendium dla szczególnie uzdolnionych uczniów na stałe zamieszkałych na terenie Gminy Damasławek,
6) utworzenia stałych obwodów głosowania, ustalenia ich numerów i granic oraz wyznaczenia siedzib obwodowych komisji wyborczych na terenie Gminy Damasławek,
7) zmian w budżecie gminy na rok 2018.

7. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Damasławek o działaniach podejmowanych
w okresie międzysesyjnym.
8. Informacja z działalności stałych komisji Rady Gminy Damasławek.
9. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
10. Interpelacje i zapytania radnych oraz sołtysów.
11. Wolne wnioski i zapytania.
12. Zakończenie.

 

 

Przewodniczący Rady Gminy
Wojciech Ollek