Dzienne archiwum: Kwiecień 16, 2018

List dla Ziemi 2018 – VI edycja.

List dla Ziemi 2018 – VI edycja

9 kwietnia br. rozpoczęła się VI edycja ogólnopolskiej akcji pisania listów dla Ziemi, której organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA z Bielska – Białej.

95 uczniów klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Niemczynie rozpoczęło pisanie listów o tematyce ekologicznej, które skierowane są dla dorosłych w celu ograniczenia niskiej emisji.

Pisanie listów, na papierze z makulatury, poprzedzone jest lekcjami tematycznymi na godzinie wychowawczej, przyrodzie i geografii według scenariuszy Fundacji  Ekologicznej ARKA. Po raz pierwszy w tym roku uczniowie klasy VII napiszą list w wersji online na zajęciach komputerowych.

Akcji towarzyszą corocznie podejmowane  dodatkowe działania przygotowujące dzieci do pisania listów :

1. Ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata”;
  2. Zbiórka baterii, puszek, makulatury, nakrętek plastikowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego;
  3. Wycieczka do MSOK w Kopaszynie;
  4. Przemarsz z transparentami zachęcającymi do ekologicznego stylu życia;
  5. Uroczyste obchody Dnia Ziemi – konkursy, quizy, gry i zabawy;
  6. Sadzenie drzewek przekazanych przez Nadleśnictwo Durowo;
  7. Konkursy ekologiczne i plastyczne;
  8. Konkurs pod hasłem „Kosmos” – wykorzystanie surowców wtórnych.
  9. Pogadanka z pszczelarzem;
  10. „Siejemy słońce” – wysiew słoneczników dla pszczół.
  11. Wybór i nagrodzenie najpiękniejszych listów.

Honorowym ambasadorem akcji „Listy dla Ziemi”  w naszej gminie jest Wójt Gminy Damasławek  Jacek Matysiak,  który przyłączył się do podjętych przez nas działań proekologicznych.

Koordynator szkolnej akcji „Listy dla Ziemi”

Mariola Łukomska

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ