Dzienne archiwum: Czerwiec 7, 2018

Informacja o wyznaczeniu Inspektora Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Damasławek.

 

Informacja o wyznaczeniu Inspektora Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Damasławek

 

Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018  r. o ochronie danych osobowych informuję, że w Urzędzie Gminy Damasławek  został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych.

 

Poniżej udostępniam dane osobowe IOD, o których mowa w art. 10 ust. 1 ww. ustawy:

– imię i nazwisko – Monika Matela

– adres poczty elektronicznej – inspektor@cbi24.pl

 

 

Wójt Gminy Damasławek

 /-/ Jacek Matysiak

 

Damasławek, 25 maja 2018 r.

 

Informacja dot. projektu Gminy Damasławek pt. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną na placu Wiosny Ludów w m. Damasławek”

 

Wójt Gminy Damasławek informuje, że Ministerstwo Sportu i Turystyki wybrało projekt Gminy Damasławek  pt. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną na placu Wiosny Ludów w m. Damasławek” do dofinasowania w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Kwota dofinasowania 50.000,00 zł, szacowana wartość zadania ok. 150.000,00 zł.

W ramach zadania planuje się:

  1. budowę ogrodzonego placu zabaw składającego się z następujących urządzeń: karuzela krzyżowa czteroramienna, huśtawka podwójna, huśtawka ważka, bujak, zestaw zabawowy (wieża, ślizg, przeplotnia linowa, drabina krzyżakowa, trap schodki, pomost wiszący), piramida, huśtawka, bocianie gniazdo,
  2. budowę siłowni zewnętrznej składającej się z urządzeń tj. wioślarz, serfer, biegacz, orbitrek, wyciskanie w pozycji siedzącej, wyciąg górny,
  3. montaż stołu do gry w tenisa stołowego.

Ponadto zostaną zamontowane ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonane zostanie utwardzone kostką brukową dojście, a także nasadzona zostanie zieleń ozdobna.

 

Sporządził – J. Wojciechowski

 

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – aktualności.

 

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do przybliżenia uczniom klasy V historii małej ojczyzny. Podczas wycieczki rowerowej 11 maja 2018 r., dzieci zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich w Niemczynie. Następnie pod kierunkiem nauczycieli (p. J. Kubiaka i p. M. Łukomskiej) oraz rodziców (p. I. Maciuby i p. J. Sucharskiej) uczniowie udali się do Łekna, gdzie zatrzymali się przy obelisku upamiętniającym poległych i pomordowanych w latach 1918 – 1939. Realizując kolejny punkt programu, dzieci obejrzały, w Szkole Podstawowej w Łeknie, tablicę pamiątkową poświęconą Powstańcom Wielkopolskim Ziemi Łekneńskiej oraz dom komendanta oddziału Powstania Wielkopolskiego na Łekno i okolice – Antoniego Czarneckiego. Później piątoklasiści zapalili znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich oraz grobie Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łeknie.

 

Mariola Łukomska

 


17 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. M. Łukomską i nauczycielem wf. p. J. Kubiakiem uczestniczyli w wycieczce klasowej na Kaszuby. Głównym celem wyjazdu był udział w lekcji muzealnej pt. „Józef Wybicki i jego czasy”, która została przeprowadzona w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W miejscu urodzenia twórcy polskiego hymnu narodowego uczniowie poznali postać autora hymnu wraz z dziejami Polski i Europy, okoliczności powstania „Mazurka Dąbrowskiego”, wysłuchali oryginalnej wersji pieśni i obejrzeli faksymile rękopisu „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”. Dużym zainteresowaniem w dworku Wybickich cieszyły się pamiątki z epoki oraz wystawa stała „Polskie Symbole Narodowe”. Po lekcji historii w muzeum piątoklasiści, w towarzystwie przewodnika, zobaczyli unikalne obiekty w Szymbarku, a były to: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Największy Koncertujący Fortepian Świata oraz „Dom na głowie”. Wycieczkę zakończyło wejście na najwyższe wzniesienie morenowego pasma Wzgórz Szymbarskich – Wieżycę. Jednak, aby podziwiać malownicze widoki na zalesione wzgórza wznoszące się nad jeziorami raduńskimi, trzeba było pokonać 182 stopnie na 35-metrową platformę widokową. A było warto!

 

                                                                                                   Mariola Łukomska

 

 


Z Biblioteką Publiczną w Niemczynie współpracujemy od wielu lat. Dzięki pani Kindze Wojciechowskiej bierzemy udział nie tylko w spektaklach teatralnych, ale również uczestniczymy w lekcjach bibliotecznych i spotkaniach związanych z tradycjami świątecznymi. Ostatnia nasza wizyta miała na celu zapoznanie dzieci, szczególnie pierwszoklasistów, ze sposobem korzystania z księgozbioru. Głównym punktem spotkania była rozmowa o poszanowaniu książek. Dzieci odczytały prośby książek i obiecały się do nich stosować. Miejmy nadzieję, że wizyta ta zachęci dzieci do odwiedzania biblioteki i sięgania po lektury.

Renata Moeglich

 


Starsi z Nas na pewno pamiętają dobranockę, której bohaterem był dzielny Wawelski Smok, podróżujący po świecie gazikiem w towarzystwie kucharza Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka. Chcąc jednym przypomnieć przygody smoka, a drugich zapoznać z nimi, wybraliśmy się do MDK w Wągrowcu na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Była to nowa wersja znanej bajki o sympatycznym smoku z Krakowa, który rusza na pomoc porwanemu Baltazarowi Gąbce. W poszukiwaniach wspierają go przyjaciele, zaś wyprawę utrudnia tajemniczy Don Pedro z Krainy Deszczowców. Jego niecne uczynki nie przynoszą efektów, gdyż prawdziwa przyjaźń, lojalność i dobroć, a także spryt grupki przyjaciół, pozwalają pokonać największe trudności. Postać Don Pedra, choć to czarny charakter, wzbudziła największą sympatię dzieci. Po wyjściu z teatru w powietrzu długo jeszcze unosiło się jego złowieszcze – Carrramba! Wartka akcja, piękna scenografia i barwne stroje, a także muzyka w nowoczesnym brzmieniu sprawiły, że spektakl oglądało się z przyjemnością.

 

Renata Moeglich

 

 


Dzień Dziecka w tym roku obchodziliśmy 30.05.2018 r. Pani Renata Jung Dyrektor SP Niemczyn obdarowała wszystkich uczniów i pracowników czymś na ochłodę… a mianowicie lodami 🙂 Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci !!!

 

Dorota Winiecka

 

 

Spotkanie z emerytowanymi pracownikami Urzędu Gminy Damasławek z okazji Dnia Pracownika Samorządowego.

 

Z okazji Dnia Pracownika Samorządowego 5 czerwca 2018 roku Wójt Gminy Damasławek spotkał się z Emerytami, którzy swoją karierę zawodową kończyli w Urzędzie Gminy Damasławek. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Publicznym Przedszkolu w Damasławku. Goście mieli okazję zwiedzić wyremontowany obiekt oraz powspominać czas zatrudnienia w tutejszym Urzędzie.

 

Sporządził – Cyprian Wieczorek

 

GALERIA

Foto (1)