Dzienne archiwum: Lipiec 20, 2018

Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2018

Długo wyczekiwany Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2018 w końcu rusza! Młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe w imieniu własnym oraz organizacje pozarządowe pełniące role Patronów – wspierających inicjatywy lokalne, mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów do 5 tys. zł. Oferty można składać do 01  sierpnia br.

Szansę na dofinansowanie będą miały  inicjatywy edukacyjne, kulturalne, ekologiczne, sportowe, czyli mieszczące się w jednym z obszarów wymienionych w art. 4 ustawy działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Działania te, w dowolnej formie np. warsztatów, spotkań, targów, mogą być kierowane do społeczności lokalnej, dzieci, młodzieży, osób starszych, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych itp. Dodatkowo młode organizacje pozarządowe, działające nie dłużej niż 30 miesięcy, których przychód za poprzedni rok obrotowy nie przekracza 25 tys. zł mogą składać projekty z elementami rozwoju swoich działań.

Maksymalna wartość mikrodotacji to 5000 zł. Można ją przeznaczyć na wszelkie niezbędne i uzasadnione wydatki. Wymagane jest 10% wkładu własnego. Nie musi on jednak być finansowy oraz rzeczowy, a może być zapewniony poprzez pracę wolontariuszy.

Inicjatywy w ramach Konkursu mogą być realizowane w okresie od 1 września do 10 grudnia 2018 roku. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w konkursie, będzie miał szansę skonsultować pomysł z doradcą.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest złożenie oferty w generatorze dostępnym na stronie www.pisop.org.pl.

Regulamin konkursu oraz kontakty do doradców dostępne są na stronie www.pisop.org.pl/fio.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Stowarzyszenie Centrum Promocji
i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP
64-100 Leszno, ul. Pl. J. Metziga 26/6, tel./fax: 65 520 78 86
61-104 Poznań, ul. Chwaliszewo 75, tel./fax: 61 851 91 34
www.pisop.org.pl, pisop@pisop.org.plOdwiedź nas na Facebooku

Należymy do Sieci SPLOT

Informacja dot. dożynek gminnych

Dotychczas do Gminnej Komisji do Szacowania Strat w Rolnictwie wpłynęło 340 wniosków o oszacowanie strat spowodowanych suszą na terenie miny Damasławek.

Średnie szacowane straty wynoszą w zbożach ozimych do 50 %, w zbożach jarych do 70 %, ale są też przypadki przekraczające te procenty. Motylkowe do 50%, rzepak przez suszę atakowany bardziej przez choroby i szkodniki ucierpiał w 50-60%.

W związku z powyższym dożynki gminne będą miały w tym roku skromniejszy niż zazwyczaj charakter.