Dzienne archiwum: Październik 5, 2018

Informacja dot. wyrażenia zgody na przekazanie przez Województwo Wielkopolskie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na realizację murali inspirowanych 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości oraz 100. Rocznicą Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Wójt Gminy Damasławek Jacek Matysiak informuje, że dnia 24 września br. Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę Nr L/1116/18 w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez Województwo Wielkopolskie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na realizację murali inspirowanych 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości oraz 100. Rocznicą Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wśród gminy, którym udzielono dotacji celowej w formie pomocy finansowej znalazła się Gmina Damasławek.

Nasza gmina zadeklarowała gotowość do realizacji muralu, inspirowanego wydarzeniami związanymi z ruchami niepodległościowymi sprzed 100. lat. Wizualizacja muralu planowanego do wykonania na ścianie Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku przy ul. Żnińskiej, została opublikowana 28 sierpnia br. Kwota przyznana na wykonanie ww. zadania wynosi 7.011,00 zł.

WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

Jacek Matysiak