Dzienne archiwum: Październik 11, 2018

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „STOP PALENIU ŚMIECI”.

Informujemy, że 9 i 10 października 2018 r. Wójt Gminy Damasławek Jacek Matysiak, wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. „STOP PALENIU ŚMIECI”.

Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej promującej prawidłową gospodarkę odpadami na terenie Gminy Damasławek. Celem konkursu było:

• podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół z terenu Gminy Damasławek,
  • zachęcanie dzieci do podejmowania działań na rzecz ograniczenia zjawiska spalania śmieci w piecach domowych,
  • promowanie postaw sprzyjających ochronie zasobów przyrody i piętnowanie zachowań prowadzących do degradacji środowiska naturalnego,
  • rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej.

Oceny prac w dniu 2 października 2018 r. dokonała komisja konkursowa w składzie: Wójt Jacek Matysiak – przewodniczący komisji konkursowej, Agnieszka Furmaniak, Bolesław Szmania, Justyna Kokocha, Szymon Ziętek. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę, walory artystyczne oraz zgodność z tematyką konkursu.

Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

I kategoria – 5 i 6 latki – oddziały przedszkolne

I miejsce – Leon Otto Przedszkole Damasławek

II miejsce – Olga Kwiatkowska Przedszkole Damasławek

III miejsce – Filip Guziołek Przedszkole Damasławek

Wyróżnienie – Lena Cholewińska Przedszkole Damasławek

II kategoria – klasy I-III – szkoła podstawowa

I miejsce – Oliwier Kasperski kl. I SP Niemczyn

II miejsce – Oliwia Grajek kl. I b SP Damasławek

III miejsce – Wiktoria Wajgelt kl. II b SP Damasławek

Wyróżnienie – Sandra Góralczyk kl. I b SP Damasławek, Konrad Krasinkiewicz kl. I b SP Damasławek, Zuzanna Kupczak kl. I b SP Niemczyn

III kategoria – klasy IV-VI – szkoła podstawowa

I miejsce – Zuzanna Szymańska kl. IV c SP Damasławek

II miejsce – Wiktoria Szymańska kl. IV b SP Niemczyn

III miejsce – Klaudia Kuryś kl. VI b SP Damasławek

Wyróżnienie – Ksawier Politowski kl. V a SP Niemczyn, Bartosz Karolak kl. V a SP Niemczyn, Michalina Maciuba kl. IV b SP Niemczyn

IV kategoria – klasa VII – VIII szkoła podstawowa, klasa III gimnazjum

I miejsce – Daria Twarożek kl. VIII SP Niemczyn

II miejsce – Alicja Szcześniak kl. VIII SP Niemczyn

III miejsce – Martyna Raczyńska kl. VIII a SP Damasławek

Wszystkim uczestnikom składam serdeczne podziękowania za piękne i interesujące prace, a laureatom gratuluję i życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich talentów.

WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

Jacek Matysiak

Foto (1)

PRACE KONKURSOWE

Informacja dot. podpisania umowy na budowę drogi nr 212025P w miejscowości Starężyn – etap I.

Wójt Gminy Damasławek informuje, iż w dniu 11.10.2018 podpisana została umowa na budowę drogi nr 212025P w miejscowości Starężyn – etap I. Wykonawcą będzie firma GABRODROG Paweł Kubicki, mająca siedzibę w Żninie. W ramach budowy powstanie odcinek o długości 121,70 m i szerokości 5 m. Koszt budowy drogi wynosi 155 540,27 zł brutto. Przewidywany termin zakończenia – 23.11.2018 r.

WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

Jacek Matysiak