Dzienne archiwum: Listopad 9, 2018

Wręczenie zaświadczeń o wyborze wójta oraz radnych Gminy Damasławek.

W dniu 6 listopada 2018 r. w sali Urzędu Gminy Damasławek Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Damasławku pani Elwira Kędziora – Łożyńska pogratulowała wyboru na wójta panu Cyprianowi Wieczorkowi oraz radnym kadencji 2018 – 2023 zdobycia mandatu w wyborach samorządowych przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r.  Radni nowej kadencji i wójt elekt odebrali z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Damasławku zaświadczenia o wyborze.

Oto skład nowej Rady Gminy Damasławek kadencji 2018 – 2023:

1. Buk Sławomir
  2. Grunwald Magdalena
  3. Kaczmarek Henryk
  4. Kalka Wioleta
  5. Kledzik Ilona
  6. Kostecki Piotr
  7. Mazurkiewicz Jan
  8. Mosiek Dominik
  9. Paleń Aurelia
  10. Pędziński Sławomir
  11. Rogalska Barbara
  12. Rozmarynowski Jacek
  13. Smalec Weronika
  14. Sproski Paweł
  15. Twarożek Żaneta

Najbliższa sesja nowej Rady Gminy Damasławek kadencji 2018 – 2023, podczas której radni i wójt elekt złożą ślubowanie odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. o godz.16:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Damasławku, przy ul. Wspólnej 2.

Radni Gminy Damasławek – kadencja 2018-2023

Buk Sławomir Grunwald Magdalena Kaczmarek Henryk
Kalka Wioleta Kledzik Ilona Kostecki Piotr
Mazurkiewicz Jan Mosiek Dominik Paleń Aurelia
Pędziński Sławomir Rogalska Barbara Rozmarynowski Jacek
Smalec Weronika Sproski Paweł Twarożek Żaneta

Wójt Gminy Damasławek – kadencja 2018-2023

Wieczorek Cyprian

Informacja – akcja „Niepodległa do Hymnu”.

Szanowni Państwo,

na stronie https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/?kind_event=anthem  można znaleźć mapę miejsc, w których 11 listopada br. o godz. 12.00 będzie śpiewany Hymn Polski w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Jest ich już prawie 400, a codziennie dochodzą kolejne. Wśród organizatorów tych wydarzeń dominują jednostki samorządu terytorialnego i samorządowe instytucje kultury. W akcję zaangażowały się licznie także organizacje pozarządowe i parafie. Będziemy śpiewać od Bałtyku po szczyt Śnieżki. W metropoliach i małych gminach. Do akcji włączyła się także Polonia z obu Ameryk, Australii, Azji i Europy.

Nadal można też dołączyć do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Na Państwa zgłoszenia czekamy do piątku, 9 listopada br. do godz. 24.00.Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ i wśród rodzajów wydarzeń wybierając akcję „Niepodległa do Hymnu”.

PODZIĘKOWANIA dla członków Gminnej Komisji Wyborczej w Damasławku, obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania oraz obwodowych komisji wyborczych ds. ustalenia wyników głosowania.

PODZIĘKOWANIE

Składam serdeczne podziękowania wszystkim członkom Gminnej Komisji Wyborczej w Damasławku, obwodowym komisjom wyborczym ds. przeprowadzenia głosowania oraz obwodowym komisjom wyborczym ds. ustalenia wyników głosowania za trud włożony w wykonanie zadań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów samorządowych w dniu 21 października 2018 r.
Dziękuję za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie wyborów.
Była to bardzo trudna, odpowiedzialna i wyczerpująca praca.

WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

/-/ Jacek Matysiak

Ogłozenie – ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

OGŁOSZENIE

ĆWICZENIE RENEGADE – w dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające: ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty oraz odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

/-/ Jacek Matysiak