Dzienne archiwum: Marzec 4, 2019

Podsumowanie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Dnia 22 lutego br. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. B. Zielińskiego w Wągrowcu odbyła się uroczystą sesję Rady Powiatu Wągrowieckiego.
Na zaproszenie Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca i Przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzaty Osuch odpowiedziała również delegacja z Gminy Damasławek na czele z Wójtem Gminy Damasławek Cyprianem Wieczorkiem. W czasie sesji zebrani mogli m. in. obejrzeć prezentację podsumowując obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Na ręce obecnych włodarzy miast i gmin Starosta i Przewodnicząca Rady Powiatu, przekazali pamiątki pokoleniowe, jako wyraz podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację minionych obchodów setnych rocznic, a także dla mieszkańców miast i gmin powiatu wągrowieckiego za udział w tych obchodach. W Kapsułach Czasu, umieszczono kopie aktu powołującego Honorowy Komitet, pamiątkowe zdjęcie Komitetu, Apel Pamięci Rady Powiatu oraz nośnik z filmem podsumowującym obchody setnych rocznic.

Była to również okazja dla włodarzy do uhonorowania osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości. Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek wręczył okolicznościowe podziękowania: Anecie Jung, Sławomirowi Bukowi, Maciejowi Przybylskiemu, Tadeuszowi Broniarczykowi oraz Bolesławowi Szmani.

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z ekspozycją okolicznościową w holu szkoły oraz wpisać się do pamiątkowej księgi. W części artystycznej, w uroczystym koncercie, przed wszystkimi zgromadzonymi wystąpili uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu.

Foto (1)

Foto. Powiat Wągrowiecki

Ogłoszenie drugiego naboru na wolne stanowisko urzędnicze ds. informatyki i bezpieczeństwa informatycznego w Urzędzie Gminy Damasławek.

Zkr.2110.5.2019

Ogłoszenie

Urząd Gminy Damasławek informuje, że został ogłoszony drugi nabór   na wolne stanowisko urzędnicze ds. informatyki i bezpieczeństwa informatycznego w Urzędzie Gminy Damasławek.

Szczegółowe informacje znajdują się w Zarządzeniu Nr SG.0050.48.2019 Wójta Gminy Damasławek z dnia 4 marca 2019 r. umieszczonym na:

Dokumenty można składać do 20 marca 2019 r. do godz. 15:30.

Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 13

• Nazwa biura – IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu
  • Zjawisko/stopień zagrożenia – Silny wiatr/ 1
  • Obszar – województwo wielkopolskie powiat wągrowiecki
  • Ważność – od godz. 19:00 dnia 04.03.2019 do godz. 13:00 dnia 05.03.2019
  • Przebieg – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h z południowego zachodu i zachodu. Możliwe burze.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) – 80%
  • Uwagi – Brak.
  • Dyżurny synoptyk IMGW-PIB – Leszek Szaradowski
  • Godzina i data wydania – godz. 10:27 dnia 04.03.2019

SMS IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 wielkopolskie/wągrowiecki od 19:00/04.03 do
13:00/05.03.2019 prędkość do 40 km/h, porywy do 80 km/h, SW i W.

Źródło informacji –  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu