Dzienne archiwum: Maj 10, 2019

Eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

30 kwietnia 2019 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych powiatu wągrowieckiego. Szkoły z terenu Gminy Damasławek uczestniczyły w eliminacjach i w kategorii GRUPA I:

II miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Niemczynie.

III miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów
w Damasławku.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo ważna kwestia która dotyczy każdego z nas.

Dofinansowanie Zakupu Sadzonek Drzew Miododajnych

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Gmina Damasławek pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie na zakup sadzonek drzew miododajnych w wysokości 20 000,00 zł. Wkład własny wynosi 3 000,00 zł. Drzewa zostaną posadzone jesienią w pasie drogi gminnej w miejscowości Piotrkowice (droga w kierunku Juncewa). Rola pszczół w ekosystemie jest nie do przecenienia. Bez pszczół prawie 1/3 roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób, aby produkcja żywności drastycznie nie spadła. Ocenia się, że co trzecia łyżka spożywanego przez nas jedzenia zależy właśnie od procesu zapylania. Dbajmy o nie!

Wójt Gminy Damasławek
/-/ Cyprian Wieczorek

Rewitalizacja zieleni w obrębie Rynku w Damasławku.

W piątek 10 maja br. Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek spotkał się z przedstawicielami firmy GREENSERVICE z Budzynia w sprawie projektu rewitalizacji zieleni w obrębie Rynku w Damasławku. Prace rewitalizacyjne rozpoczną się na początku czerwca br. W pierwszej kolejności nowe nasadzenia będą dokonane przy Urzędzie Gminy, w obrębie skrzyżowania oraz na tzw. klombach przed dawną restauracją. Zadanie ma na celu podniesienie estetyki naszej miejscowości oraz nadanie unikatowego charakteru.

Opracował: Bolesław Szmania