Dzienne archiwum: Czerwiec 12, 2019

Ostrzeżenie meteorologiczne – burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 32

• Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu
  • Zjawisko/stopień zagrożenia –  Burze z gradem
  • Obszar – województwo wielkopolskie powiat wągrowiecki
  • Ważność od godz. 17:00 dnia 12.06.2019 do godz. 06:00 dnia 13.06.2019
  • Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz maksymalnymi porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad, lokalnie duży powyżej 5 cm. Istnieje ryzyko 30% wystąpienia opadów deszczu do 90 mm.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90%
  • Uwagi Brak.
  • Dyżurny synoptyk IMGW-PIB Piotr Szewczak
  • godz. 11:51 dnia 12.06.2019
  • IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM/2 wielkopolskie/wągrowiecki od 17:00/12.06 do 06:00/13.06.2019 deszcz 60 mm, porywy 115 km/h, ryzyko30%, opady 90 mm.

Wizyta dzieci z przedszkola.

W środę 12 czerwca br. wesoła grupa 34 dzieci z Publicznego Przedszkola w Damasławku pod opieką Pani Małgorzaty Chosińskiej oraz Pani Alicji Matczyńskiej odwiedziła nasz urząd. Sekretarz Gminy – Pani Joanna Dworek sprawowała rolę przewodnika wycieczki oprowadzając dzieci po całym urzędzie tym samym przybliżając im pracę urzędników i funkcjonowania urzędu. Na trasie „spaceru” znalazł się m.in. pokój ewidencji ludności i dowodów osobistych, w którym dzieci zapoznały się z pracą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, a także Referat Finansowo – Podatkowy, gdzie maluchy miały możliwość  poznania Pani Skarbnik. Nasi mali goście mieli też możliwość spotkania z Wójtem – Panem Cyprianem Wieczorkiem. Jedną z atrakcji podczas wizyty była między innymi możliwość odwiedzenia gabinetu Wójta i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotelu Kierownika Urzędu. Następnie przedszkolaki otrzymały cukierki oraz drobne upominki.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- w tych kilku krótkich słowach Janusza Korczaka można podsumować wizytę maluchów w naszym urzędzie. Swoją obecnością przedszkolaki wniosły mnóstwo radości i uśmiechów zarażając tym wszystkich pracowników urzędu.

Sporządziła: Joanna Dworek