Miesięczne archiwum: Lipiec 2019

Rozpoczęliśmy oficjalne przygotowania do Dożynek Gminno-Parafialnych 2019.

 

29 lipca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku  odbyło się spotkanie organizacyjne związane ze zbliżającymi się Dożynkami Gmino-Parafialnymi, które w tym roku odbędą się w sobotę  7 września na terenie Gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego przy ulicy Boisko.  Na spotkaniu ustalono kwestie organizacyjne, przedstawiono program dożynek oraz przewidziane atrakcje. 

Więcej informacji zdradzimy już wkrótce.

OGŁOSZENIE

 

 

Urząd Gminy Damasławek informuje, że w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w  dniu 1 sierpnia 2019 roku o godzinie 17.00 na terenie gminy Damasławek zostaną uruchomione syreny alarmowe – sygnał ciągły, trwający jedną minutę.                                         

                              

 WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

/-/ mgr Cyprian Wieczorek

Regionalne Zawody Konne w Skokach przez przeszkody oraz XVII Memoriał Angeliki Jach.

 

W miniony weekend na terenie Gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego w Damasławku odbyły się Regionalne Zawody Konne w Skokach przez przeszkody oraz XVII Memoriał Angeliki Jach.  W sobotę od godzin porannych trwały zawody jeździeckie, które zakończył konkurs Speed Cup o Puchar Wójta Gminy Damasławek. Zwycięzcą konkursu został Pan Adam Grzegorzewski na koniu Hanky Panky St Ghyvan. Podczas sobotnich zawodów odbył się pokaz woltyżerki w wykonaniu grupy „Brylanty z Kociołkowej Górki” oraz zawody w poważeniu bryczkami. W niedzielę oprócz zawodów jeździeckich mogliśmy podziwiać sztafetę przebierańców na kucach, pokaz powozów konnych oraz występ orkiestry dętej z Mieściska. Zakończeniem zawodów był konkurs Memoriałowy Angeliki Jach  o puchar Starosty Wągrowieckiego. Zwycięzcą ponownie został Pan Adam Grzegorzewski tym razem na koniu Ażur. Był to już czwarty triumf zawodnika na Grand Prix w Damasławku. Gratulujemy wszystkim zawodnikom startującym w miniony weekend w Damasławku. Dziękujemy zaproszonym gościom, wspaniałej publiczności, sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania zawodów.

 

Święto policji

 

26 lipca 2019 r. Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek uczestniczył w uroczystościach związanych z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. W Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczono akty mianowania i wyróżnienia. Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu podziękował również władzą samorządowym za pomoc oraz poczucie wspólnoty. 

Serdecznie gratujemy wyróżnionym odznaczeniami oraz awansami. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

 

Pierwszy etap nasadzeń zieleni w obrębie damasławskiego Rynku.

 

Wykonane prace stanowią około 40% całego projektu. 

Póki co posadziliśmy 842 rośliny:
– krzewy liściaste – 336 szt. (w tym 276 róż),
– krzewy iglaste – 382 szt.,
– byliny i trawy ozdobne – 124 szt.

Ponadto pod wszystkimi nasadzeniami dokonano wymiany gruntu na ziemię urodzajną, tak aby rośliny służyły wiele lat. Wysypane zrębki pozwolą na utrzymanie odpowiedniej wilgotności, zapobiegną wywiewaniu gruntu, a ich rozkład dostarczy naturalnego nawozu. Na efekt końcowy przyjdzie nam poczekać kilka lat. Niemniej my już widzimy różnicę, a Państwo?