Dzienne archiwum: Sierpień 6, 2019

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Z inicjatywy Wójta Gminy Damasławek Cypriana Wieczorka i Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego obyły się w Gminie Damasławek na Cmentarzu Parafialnym w Damasławku. Dokładnie o godzinie 17:00 uruchomiono syreny alarmowe, aby uczcić pamięć o poległych bohaterach. Na grobie Powstańca Warszawskiego śp. ks. Zbigniewa Drzewieckiego pseudonim „Zbyszek” delegacje z Urzędu Gminy Damasławek, Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, Rady Miejskiej w Wągrowcu, Towarzystwa Sympatyków Ziemi Damasławskiej, Ochotniczych Straży Pożarnych z Damasławka i Międzylesia, damasławskiej Rady Parafialnej oraz Sołectwa i KGW Damasławek złożyły okolicznościowe wiązanki. Nie zabrało również Mieszkańców, którzy kwiatami i zniczami upamiętnili zmarłego Powstańca. Wójt Gminy Damasławek przedstawił krótki życiorys księdza Zbigniewa, który był długoletnim proboszczem naszej parafii. Po uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku na spotkanie przy kawie. Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość i pamięć o Bohaterach. Chwała Bohaterom!

Film z uroczystości Portal WRC: TUTAJ

Fot: Łukasz Grochowski

Dofinansowanie budowy dróg do gruntów rolnych

W tym roku z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych pozyskaliśmy rekordową kwotę 224 725,00 zł na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W ramach zadania wykonamy drogi w następujących miejscowościach:

Kopanina – nr drogi 212048P – długość 0,370 km
Mokronosy – nr drogi 209005PP – długość 0,650 km,
Smuszewo – droga gminna wewnętrzna – długość 0,110 km.

Drogi zyskają nową nawierzchnię z betonu asfaltowego o szerokości 4 metrów. Inwestycje planujemy zrealizować jeszcze tej jesieni.