Dzienne archiwum: Wrzesień 2, 2019

Informacja o stypendiach

I N F O R M A C J A

Urząd Gminy w Damasławku informuje, że w okresie od 2 września 2019 roku do dnia 16 września 2019 roku w biurze nr 12 można pobierać i składać wnioski na stypendium szkolne na rok nauki szkolnej 2019/2020

Druki wniosku i załączniki do pobrania na stronie BIP – Urząd Gminy – jak załatwić sprawę – referat finansowo-podatkowy – stypendia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Po dwumiesięcznej przerwie 2 września 2019 r. wszyscy uczniowie szkół z terenu Gminy Damasławek uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny 2019/2020. Podczas oficjalnego rozpoczęcia, którego dokonali Dyrektorzy szkół w Damasławku i Niemczynie, uczniowie mieli okazję spotkać się ze swoimi nauczycielami oraz klasowymi przyjaciółmi. Szczególnie witano uczniów, którzy po raz pierwszy rozpoczęli rok szkolny.

W szkole w Damasławku odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Wandy Szmiel, Pani Romy Kaźmierowskiej, Pani Anny Paszek i Pana Dominika Górskiego przechodzących na emeryturę. Wójt podziękował im za lata sumiennej i rzetelnej pracy na rzecz Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku życzył zdrowia, optymizmu, realizowania własnych pasji i zainteresowań oraz wszelkiej pomyślności.

Wszystkim Uczniom i Nauczycielom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości oraz osiągnięcia założonych celów!

Rodzicom życzymy spełnienia oczekiwań pokładanych w swoich pociechach oraz satysfakcji z efektów edukacji.

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

1 września 2019 r. o  godzinie 12.00 w Damasławku odbyły się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęto Hymnem Państwowym, następnie przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem „W Hołdzie Ofiar Tragicznego Września I Hitlerowskiej Okupacji 1939-1945”. Towarzystwo Sympatyków Ziemi Damasławskiej ufundowało i zapaliło dwa znicze, które od tej pory będą uświetniały każde wydarzenie patriotyczne. Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Sławomir Buk  przedstawił krótki zarys historyczny wojny.  Następnie Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek podziękował wszystkim za przybycie i uczczenie pamięci ofiar II wojny światowej oraz zaprosił na spotkanie przy kawie do Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku.  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia przybyli pod pomnik i oddali hołd walczącym i poległym obrońcom Ojczyzny.
Cześć i chwała Bohaterom.