Dzienne archiwum: Listopad 8, 2019

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Złote Gody Małżeńskie to jubileusz niezwykły, to okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. 5 listopada 2019 roku Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej gminie świętowały 3 pary małżeńskie:

1. Państwo Aleksandra i Michał Hieronim Mazurek zamieszkali w Damasławku,

2. Państwo Gabriela i Mieczysław Przybylscy zamieszkali w Dąbrowie,

3. Państwo Anna Zefiryna i Franciszek Ziętek zamieszkali w Damasławku.

Wyrazem uznania wielkiej wartości jubileuszu Złotych Godów Małżeńskich jest przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek, przekazując Dostojnym Jubilatom wyrazy szacunku i podziękowania za godne, długie pożycie małżeńskie, będące pięknym przykładem dla młodych ludzi. Pani Gabriela Przybylska z uwagi na stan zdrowia męża odebrała z rąk Wójta medal oraz życzenia także w imieniu męża. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego tortu, nie zabrakło też lampki szampana i gromkiego STO LAT. Miłym akcentem był występ zespołu „TALARKI”, uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Niemczynie, przygotowanych przez Panią Żanetę Buk.