Dzienne archiwum: Grudzień 11, 2019

Mikołajki w przedszkolu…

Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci. W tym dniu wszystkie dzieci czekają na Świętego Mikołaja. Już od samego rana słychać było w naszym przedszkolu piosenki o Mikołaju. Mikołajki to czas ciężkiej pracy dla Świętego Mikołaja i w tym roku u przedszkolaków w oddziale w Niemczynie podrzucił upominki  i zniknął bez śladu.

Natomiast u przedszkolaków w Damasławku Mikołaj pojawił się na holu przedszkola. Zmęczony podróżą na chwilkę usiadł z przedszkolakami. Dzieci zaśpiewały mu przygotowane piosenki, oczywiście o Mikołaju. Nie zabrakło także upominku dla każdego dziecka.

Opracowały: A. Kokowska i P. Nowak

Pieczenie pierników w przedszkolu i wycieczka do cukierni

W czwartkowy ranek przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Damasławku z grupy „Motylki” oraz przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Niemczynie z grupy „Sówki” przystąpiły do pieczenia pierników. Dzieciom podobało się wykrawanie świątecznych kształtów. Na blaszkach pojawiły się choinki, renifery, samoloty, gwiazdki aniołki i serduszka oraz wiele innych ciekawych kształtów. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po wystudzeniu dzieci lukrowały i dekorowały wykonane przez siebie pierniki, które wszystkim bardzo smakowały.

Natomiast w piątek grupa „Słoneczka” z oddziału zamiejscowego w Niemczynie miała okazję  piec pierniki w piekarni – cukierni Państwa Cholewińskich w  Damasławku.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas do cukierni i przybliżenie nam zawodu piekarza – cukiernika

Opracowały : A. Kokowska i P. Nowak