Dzienne archiwum: Styczeń 13, 2020

Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2020 roku.

 

W związku z rozstrzygnięciem otwartych konkursów ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2020 roku, 10 stycznia 2020 roku Wójt Gminy Damasławek – Cyprian Wieczorek podpisał dwie umowy z Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskra Nadziei” – Joanną Szyperską oraz Wiceprezes – Bożeną Kierna.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Stowarzyszenie zrealizuje w 2020 roku dwa zadania pn.:

  • „Wspieranie działań w zakresie pozyskiwania, magazynowania i udzielania pomocy żywnościowej mieszkańcom Gminy Damasławek” – wysokość otrzymanego dofinansowania 2 748,00 zł.
  • „Podtrzymywanie aktywności życiowej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz ułatwienie im uczestnictwa w życiu społecznym” – wysokość otrzymanego dofinansowania 3 000,00 zł.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskra Nadziei” istnieje  od 29 lutego 2000 roku. Z kolei organizacją pożytku publicznego jest od 23 marca 2015 roku. Zrzesza ono 41 członków, organizuje turnieje i koncerty charytatywne, spotkania integracyjne, całorocznie zajmuje się zbiórką plastikowych nakrętek, z których dochód  ze sprzedaży przeznaczany jest na podopiecznych.