Miesięczne archiwum: Luty 2020

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 11

Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu

Zjawisko/stopień zagrożenia Oblodzenie/ 1

Obszar województwo wielkopolskie powiat wągrowiecki

Ważność od godz. 22:00 dnia 28.02.2020 do godz. 04:00 dnia 29.02.2020

Przebieg Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

Uwagi Brak.

Walentynki, Walentynki – święto chłopca i dziewczynki

 

Walentynki obchodzimy bez względu na to, ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Zainteresowanie tym świętem wykazały również dzieci z naszego przedszkola. Dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj walentynkowy – to szczególne okazywanie w tym dniu serdeczności i miłości, zwyczaj wręczania kartek, które ukradkiem można komuś włożyć do kieszeni lub dyskretnie obdarować wybraną osobę, co miało miejsce w naszym przedszkolu. Duże wrażenie i zainteresowanie na naszych milusińskich zrobiła „poczta walentynkowa”. Było wiele radości i zaskoczenia z pięknych kartek.  W dniu Świętego Walentego wszyscy mieliśmy czerwone lub różowe ubrania, a nasze sale pełne były czerwonych serduszek – symbolu miłości i przyjaźni. Tego dnia  wszyscy czuliśmy się potrzebni i kochani. To był naprawdę szczęśliwy i radosny dzień.

Opracowały: A. Kokowska i P. Nowak

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

Projekt „Umiem pływać 2020”

 

Wiosenna edycja projektu „Umiem pływać 2020” realizowana jest w naszych szkołach od 25.03.2020 r. do 5.05.2020 r. Uczestniczy w niej 45 uczniów z  klas I – III. Dzieci podzielone są na trzy grupy, każdy uczeń  pobierze 20 lekcji pływania pod czujnym okiem instruktorów pływania na pływalni AQUAPARK w Wągrowcu.   

Zajęcia te są doskonałą formą zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego  od zajęć szkolnych. Wpływają pozytywnie na prawidłową postawę ciała oraz relacje  z rówieśnikami. Projekt powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania,  ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. Dzieci edukowane są w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

 

Ogłoszenie o zajęciach z języka angielskiego

                                                                                    
                                                                      

                                            

 

 

OGŁOSZENIE

W świetlicy wiejskiej w Dąbrowie będą prowadzone zajęcia z języka angielskiego i zajęcia rozwijające kreatywność. Karty zgłoszeń można składać w Urzędzie Gminy Damasławek do 28.02.2020 roku lub u opiekuna w dniu odbywania się zajęć. Zajęcia z języka angielskiego odbywać się będą we wtorki i środy o godzinie 15:30, a zajęcia rozwijające kreatywność w poniedziałki i czwartki o 16:30. Szczegółowe informacje w Urzędzie Gminy Damasławek biuro 5 lub 6 albo pod numerem telefonu 672686324.

 

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH ROZWIJAJĄCYCH KREATYWNOŚĆ

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 9

Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu

Zjawisko/stopień zagrożenia Silny wiatr/ 1

Obszar województwo wielkopolskie powiat wągrowiecki

Ważność od godz. 12:00 dnia 22.02.2020 do godz. 03:00 dnia 23.02.2020

Przebieg Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

Uwagi Brak.

Wymiana oświetlenia przy ulicach: Rynek, Wągrowieckiej i Żnińskiej

 

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z pilotażową wymianą opraw oświetleniowych. W ramach zadania zostanie wymienione 41 lamp. Dotychczasowe oprawy sodowe zostaną zastąpione nowoczesnym i energooszczędnym oświetleniem led. Inwestycja ma na celu poprawę jakości oświetlenia oraz wygenerowania dodatkowych oszczędności. Jeżeli projekt spełni nasze oczekiwania, to w kolejnych latach będziemy kontynuować wymianę. W pierwszej kolejności wybraliśmy ulice znajdujące się w ciągu drogi wojewódzkiej, ponieważ to właśnie tu jest największe natężenie ruchu. Już dzisiaj jesteśmy ciekawi efektu. 

Na terenie Gminy Damasławek znajduje się ponad 450 punktów oświetleniowych. Wszystkie są utrzymywane z budżetu Gminy Damasławek. Samorząd z tego tytułu ponosi koszty związane z energią elektryczną, utrzymanie, konserwacją oraz bieżącymi naprawami. W 2020 roku zamontujemy około 40 nowych lamp. Koncepcja rozbudowy oświetlenia ulicznego naszej Gminy zakłada w kolejnych latach budowę około 200 nowych latarni.

Sesja Rady Gminy Damasławek

 

Rada Gminy Damasławek

informuje, że 27 lutego 2020 roku o godz. 15:00

w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku

odbędzie się

Sesja Rady Gminy.

Sesja ma charakter otwarty

 

 

 1. Otwarcie
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Zgłaszanie ewentualnych wniosków o zmianę porządku obrad.
 4. Powołanie sekretarza obrad.
 5. Przyjęcie protokołu z XVII Sesji Rady Gminy Damasławek.
 6. Podjęcie uchwał w sprawie:
 • Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gminy Damasławek na lata 2020 – 2023,
 • zmian w budżecie gminy na rok 2020.
 1. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Damasławek o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
 2. Informacja z działalności stałych komisji Rady Gminy Damasławek.
 3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
 4. Interpelacje i zapytania radnych oraz sołtysów.
 5. Wolne wnioski i zapytania.
 6. Zakończenie.

 

Przewodniczący Rady  Gminy

Sławomir Buk

Przedszkolaki w szkole

 

W styczniu przedszkolaki z grupy „Misie” i „Pszczółki” wraz z wychowawcami, Panią Małgorzatą Chosińską i Panią Pauliną Fabiszak wybrały się do Szkoły Podstawowej w Damasławku. Tam zostali bardzo ciepło przyjęci przez kierownika świetlicy, Panią Anetę Kaiser. Przedszkolaki zwiedziły świetlicę, sale lekcyjne w klasach 1-3, salę gimnastyczną, stołówkę oraz gabinet pielęgniarki.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie nas w progach szkolnych

Opracowała: A. Kokowska

Filharmonia Pomysłów w przedszkolu – „Zaciszne Cicho – sza”

 

We wtorek, dnia 21 stycznia przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Damasławku z oddziałami zamiejscowymi w Niemczynie miały możliwość po raz kolejny spotkać się z Filharmonią Pomysłów. Tym razem mali milusińscy dowiedzieli się co to jest piano, mezzo forte, forte i dynamika. Przypomniały sobie także jedną z zasad dobrych manier, a mianowicie, iż nie należy podsłuchiwać. Sami zobaczcie jak było wesoło…

Opracowała: A. Kokowska

90. urodziny Pani Henryki Kępka

 

Pani Henryka Kępka z Międzylesia, w poniedziałek 10 lutego 2020 roku obchodziła jubileusz 90. rocznicy urodzin. Z tej wyjątkowej okazji Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek podarował dostojnej Jubilatce bukiet kwiatów i pamiątkowy dyplom oraz osobiście złożył życzenia. Pani Henryce życzymy zdrowia i pomyślności oraz samych radosnych chwil w gronie najbliższych.