Dzienne archiwum: Luty 11, 2020

Kontynuacja Programu „SKS” w szkołach na terenie gminy Damasławek

Szkoły z terenu gminy Damasławek już po raz kolejny otrzymają dofinansowanie na prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych w ramach Programu „Szkolny Klub Sportowy 2020”.  Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, którzy na co dzień pracują z dziećmi i znają ich predyspozycje. W Programie bierze udział 90 podopiecznych w 5 grupach. Program będzie realizowany w okresie od 02.01.2020 r. do 15.12.2020 r.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w 60- minutowych jednostkach ćwiczebnych m.in. z piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej, koszykówki. Program „Szkolny Klub Sportowy” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Gmina Damasławek przystępując do realizacji Projektu SKS zadeklarowała finansowe wsparcie przedsięwzięcia. Podstawowym celem realizowanych zajęć jest nie tylko poprawa sprawności fizycznej młodzieży, ale również zachęcenie do zdrowego i aktywnego stylu życia.