Dzienne archiwum: Luty 12, 2020

Informacja o wynikach naboru

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU

na wolne stanowisko urzędnicze, ds. księgowości budżetowej i analityki
w Urzędzie Gminy Damasławek, ul. Rynek 8, 62-110 Damasławek

W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na wolne stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej i analityki w Urzędzie Gminy Damasławek, ul. Rynek 8, 62-110 Damasławek

wybrana została Pani Agnieszka Szafranek zamieszkała w Stołężynie

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Kandydatka Pani Agnieszka Szafranek zamieszkała w Stołężynie spełnia wymagania podane w ogłoszeniu o naborze. Kandydatka posiada odpowiednią wiedzę, która jest potrzebna do objęcia stanowiska urzędniczego ds. księgowości budżetowej i analityki, co gwarantuje właściwe realizowanie zadań na ww. stanowisku pracy.

Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej

Joanna Dworek

Damasławek, 12 lutego 2020 roku

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

21 i 22 stycznia jedne z ważniejszych dat w kalendarzu. Przedszkolaki  w swoich grupach przygotowały programy artystyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po występach i gromkich brawach dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po części artystycznej był słodki poczęstunek przy kawce i herbatce. Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też…

Opracowały: A. Kokowska i P. Nowak

Dyżur pracownika Urzędu Skarbowego w Wągrowcu

INFORMACJA O DYŻURZE PRACOWNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W WĄGROWCU

Informuję, że mieszkańcy Gminy Damasławek będą mieli możliwość skorzystania z rozliczenia i elektronicznego złożenia PIT-u za rok 2019 r. przy udziale pracownika Urzędu Skarbowego w Wągrowcu.

w dniu 27 lutego 2020 r. w godz. 9:00 – 12:00
w Urzędzie Gminy Damasławek , przy ul. Rynek 8 piętro B, pok. nr 9.

Na spotkanie należy przynieść ze sobą PIT lub kwotę przychodu za 2019 rok.

Powyższe spotkania są inicjatywą Krajowej Izby Skarbowej pn. „Twój e-Pit”, skierowanej dla mieszkańców w celu sprawnego i poprawnego złożenia zeznania rocznego oraz uzyskania szybszego zwrotu  podatku.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z ww. usługi.

WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

/-/ Cyprian Wieczorek

Jubileusz 30-lecia pełnienia funkcji Sołtysa Sołectwa Niemczyn

Niestrudzenie służy lokalnej społeczności poświęcając swój czas i serce. Mowa o panu Ryszardzie Rozmarynowskim, który w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia pełnienia funkcji Sołtysa Sołectwa Niemczyn. Zmieniały się władze, politycy, rządy, ale we wsi niezmiennie od 30 lat jest ten sam sołtys. Okazją do złożenia życzeń, gratulacji i podziękowań przez przedstawicieli samorządu i mieszkańców za długoletnie zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności było zebranie wiejskie we wsi Niemczyn 6 lutego 2020 roku.

W dzisiejszych czasach dobry sołtys to nie tylko administrator i reprezentant wsi w gminie. To również sprawny organizator, który potrafi rozbudzić lokalną społeczność i motywować ją do działania. Utrzymuje stałą więź z mieszkańcami pomagając im w rozwiązywaniu problemów. Pan Ryszard swoją pogodą ducha zaraża niejedną osobę, uświetnia akademie z okazji uroczystości państwowych recytując patriotyczne wiersze. Powierzając funkcję sołtysa panu Ryszardowi przez te wszystkie lata mieszkańcy Niemczyna nie tylko obdarzyli go ogromnym zaufaniem, ale również dali wyraz swojego uznania dla determinacji i dotychczasowych działań na rzecz rozwoju wsi.

Z okazji jubileuszu życzymy dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata życia. Gratulujemy najdłuższego stażu wśród grona Sołtysów Gminy Damasławek.

Ostrzeżenie meteorologiczne

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE
OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 16
WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ
o godz. 21:35 dnia 11.02.2020

Zjawisko/Stopien zagrożenia Silny wiatr/1

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu) powiaty:

chodzieski(7), czarnkowsko-trzcianecki(5), gnieźnieński(10), gostyński(10), grodziski(8), jarociński(9), kaliski(13), Kalisz(12), kępiński(11), kolski(12), Konin(11), koniński(11), kościański(9), krotoszyński(10), leszczyński(9), Leszno(9), międzychodzki(6), nowotomyski(7), obornicki(6), ostrowski(12), ostrzeszowski(12), pilski(7), pleszewski(13),
Poznań(8), poznański(8), rawicki(10), słupecki(11), szamotulski(6), średzki(9), śremski(9),
turecki(12), wągrowiecki(7), wolsztyński(8), wrzesiński(11), złotowski(7)

Ważność od godz. 08:00 dnia 12.02.2020 do godz. 20:00 dnia 12.02.2020

Prawdopodobieństwo 75%

Przebieg Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu.

SMS IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 wielkopolskie (wszystkie powiaty) od 08:00/12.02 do
20:00/12.02.2020 prędkość do 45 km/h, porywy do 80 km/h, W. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.
Uwagi Brak.