Dzienne archiwum: Maj 4, 2020

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 23

Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu

Zjawisko/stopień zagrożenia Przymrozki

Obszar województwo wielkopolskie powiat wągrowiecki

Ważność od godz. 02:00 dnia 05.05.2020 do godz. 06:00 dnia 05.05.2020

Przebieg Prognozuje się lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -2°C. Temperatura minimalna około 2°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

Uwagi Brak.

Publiczne Przedszkole w Damasławku pozostaje zamknięte.

Informuję, że nie zgłoszono dzieci na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze do placówki w Damasławku. Ponadto w ostatnich dniach na terenie powiatu wągrowieckiego wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem. Zdecydowanie więcej osób przebywa w kwarantannie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Bezpieczeństwo Mieszkańców jest dla mnie priorytetem. Po zasięgnięciu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Dyrektora i Pracowników placówki podjąłem decyzję o niewznawianiu zajęć opiekuńczo-wychowawczych do 17 maja 2020 roku. Sytuację jest stale monitorowana i analizowana. O dalszych krokach będę informował na bieżąco.

Wójt Gminy Damasławek
/-/ Cyprian Wieczorek

Dzień strażaka.

Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi oraz za wychowanie młodzieży w duchu pomocy.

Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

Tylu powrotów, ile wyjazdów!

Obchody 229. Rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka.

3 maja br. z powodu ograniczeń wynikających z konieczności dystansowania społecznego wywołanymi epidemią wirusa, na terenie Damasławka odbyły się symboliczne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka.

Dla godnego upamiętnienia tego Święta o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Damasławku odbyła się msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Naszej Ojczyzny i gminy oraz za wstawiennictwem św. Floriana dla wszystkich strażaków. Po mszy św. Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek, Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Sławomir Buk oraz delegacja Sołectwa Damasławek i Ochotniczej Straży Pożarnej w Damasławku złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem oddając hołd poległym i pomordowanym za wolność Polski 1939-1944. Wszystkim obecnym dziękujemy za udział. Już dzisiaj składamy najlepsze życzenia dla wszystkich Druhen i Druhów z terenu Gminy Damasławek. Jesteśmy wdzięczni, że zawsze możemy na Was liczyć.

Dzień flagi państwowej.

Dzień flagi państwowej jest obchodzony w Polsce od 2004 roku. Choć to święto państwowe, ustawowo nie jest dniem wolnym od pracy. Pierwotnie decyzją Senatu 2 maja miał być Świętem Orła Białego, jednak Sejm przemianował go na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i o symbolach narodowych, które zmieniały się na przestrzeni wieków. Źródłem dzisiejszych barw narodowych jest herb Królestwa Polskiego i herb Wielkiego Księstwa Litewskiego.