Dzienne archiwum: Maj 8, 2020

Hotele dla owadów.

Domy Kultury wznowiły działalność, dlatego mogliśmy dokonać oceny prac. Komisja w składzie Wacław Górny – prezes Inter-Vax Żnin, Cyprian Wieczorek wójt Gminy Damasławek oraz Maciej Jerzakowski dyrektor GOK Damasławek nie miała łatwego zadania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy kreatywności i umiejętności. Hotele są wspaniałe. Niebawem zamieszkają w nich owady. Oficjalne wyniki ogłosimy wkrótce. Prace będzie można podziwiać w różnych zakątkach Gminy Damasławek.

Komunikat Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych.

KOMUNIKAT MSOK DOTYCZĄCY ZBIERANIA ODPADÓW Z MIEJSC OBJĘTYCH KWARANTANNĄ/IZOLACJĄ

W związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, Zarząd Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o. o. z siedzibą w Toniszewie zwraca się z apelem o zastosowanie się do Wytycznych Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii), a tym samym o zwrócenie szczególnej uwagi podczas segregacji odpadów z gospodarstw domowych objętych kwarantanną/izolacją domową.

Apelujemy aby odpady z gospodarstw domowych objętych kwarantanną/izolacją domową były zbierane w taki sposób, aby umożliwić firmom odbierającym odpady jednoznaczną identyfikację tego rodzaju odpadów.