Dzienne archiwum: 10 września, 2021

Zawody wędkarskie

5 września 2021 roku na brzegu jeziora Stępuchowskiego w Kozielsku odbyły się zawody wędkarskie połączone z obchodami XX-lecia Stowarzyszenia Ekologiczno-Wędkarskiego Pałuczanin Damasławek. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach: wędkarski junior i wędkarz dorosły. Zwycięstwo w kategorii juniorów uzyskał Sebastian Kotwica z Mokronos. Drugie miejsce przypadło jego siostrze Michalinie , a trzecie zawodnikowi z Wągrowca Dawidowi Nowickiemu. W kategorii wędkarz dorosły zwycięzcą okazał się Jarosław Nowicki z Wągrowca. Drugie miejsce zajął Filip Józefowski z Niemczyna, a trzecie Szymon Budynek z Damasławka. Podczas zawodów wręczono specjalne statuetki przyznawane za złowienie największej ryby. W kategorii juniorów zwycięzcą został Krzysztof Sucharski, a w kategorii seniorów Jarosław Nowicki.

Na wniosek Wójta Gminy Damasławek Cypriana Wieczorka Stowarzyszenie Ekologiczno-Wędkarskie otrzymało Nagrodę Herbu Powiatu Wągrowieckiego. W imieniu Starosty nagrodę wręczył Wójt Gminy Damasławek. W trakcie obchodów wręczono również liczne podziękowania oraz medale okolicznościowe. Nie zabrakło wspomnień, pamiątkowych zdjęć oraz jubileuszowego tortu. Wydarzenie zakończyło się tradycyjną biesiadą wędkarską.