Dzienne archiwum: 7 stycznia, 2022

Podpisanie umowy na realizację projektu pod nazwą „Rozwój Kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Damasławek w 2022 roku”

7 stycznia 2022 roku Cyprian Wieczorek Wójt Gminy Damasławek podpisał umowę z Prezesem oraz Wiceprezesem Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Sokół Damasławek” na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Rozwój kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Damasławek w 2022 roku” na kwotę 114 450,00 złotych.

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Sokół” Damasławek, to jedyny klub piłkarski działający na terenie gminy Damasławek. Klub działa w sferze upowszechniania kultury fizycznej na rzecz dzieci i młodzieży. Swoje mecze rozgrywa na Gminnym Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Boisko. Całość infrastruktury gmina Damasławek udostępnia bezpłatnie.

Organizowanie treningów odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:

• Żak (F1-F2) rocznik 2013 i młodsze
W tej kategorii wiekowej trenuje 22 chłopców. Poza treningami dzieci uczestniczą w turniejach piłkarskich, gdzie przez zabawę zdobywają cenne doświadczenie.

• Orlik (E1-E2) rocznik 2011-2012
Grupa, która uczestniczy w rozgrywkach Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile. Obecnie w grupie trenuje 24 chłopców i 1 dziewczynka. Uczestniczą w turniejach piłkarskich na arenie województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
  • Młodziki (D1-D2) rocznik 2009-2010
W grupie trenuje 18 dzieci. Młodziki zakwalifikowali się do Pilskiej Ligi Mistrzów, w rozgrywkach dotarli do meczów finałowych.
  • Junior (B1-B2) rocznik 2004-2006
W kadrze Juniorów trenuje 24 zawodników. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Chłopcy zdobywają doświadczenie w Pilskiej Klasie Okręgowej.
  • Senior
Drużyna Seniorów występuje w Pilskiej Klasie Okręgowej. Konkurują z takimi zespołami jak: Tarnovia Tarnówka, Polonia Chodzież, Sparta Złotów, Polonia Jastrowie itd.

Gmina Damasławek otrzymała wsparcie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

Szkoły podstawowe z terenu gminy Damasławek otrzymały wsparcie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”:

• Szkoła Podstawowa w Damasławku – 105 600,000 zł,
  • Szkoła Podstawowa w Niemczynie – 60 000,00 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych
w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wsparcie zostało przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Szkoły już dokonały zakupu nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości – takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów.