Miesięczne archiwum: kwiecień 2022

90. urodziny Pani Stefanii Parjaska

Pani Stefania Parjaska z Damasławka 28 kwietnia 2022 roku obchodziła swoje 90. urodziny. Z tej okazji Cyprian Wieczorek Wójt Gminy Damasławek osobiście złożył Jubilatce życzenia oraz wręczył bukiet kwiatów. Pani Stefania to kolejna mieszkanka Gminy Damasławek, która w doskonałej formie obchodzi swoje 90. urodziny. Zadziwia doskonałą pamięcią i emanuje pogodą ducha.

Raz jeszcze gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy dużo zdrowia oraz ciepła płynącego z serc najbliższych.

Dofinansowanie dla gminy

26 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Miejski w Wyrzysku Cyprian Wieczorek Wójt Gminy Damasławek przy kontrasygnacie Marii Pezackiej Skarbnik Gminy Damasławek podpisał umowę z Michałem Zielińskim – Wojewodą Wielkopolskim na dofinansowanie budowy drogi w Kozielsku. Zadanie będzie obejmowało przebudowę skrzyżowania, budowę chodnika i zatoki autobusowej oraz budowę drogi dojazdowej o długości ponad 200 metrów. Gmina Damasławek otrzyma na ten cel 427 063,00 zł. Bez dofinansowania realizacja inwestycji byłaby niemożliwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pozyskanie wsparcia dla gminy Damasławek.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W zeszłym tygodniu na terenie Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu. Gminę Damasławek reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku oraz Szkoły Podstawowej w Niemczynie. Reprezentacja z Niemczyna zajęła III miejsce w swojej kategorii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom posiadanej wiedzy i umiejętności.

Pani Renacie Jung oraz Pani Sylwii Sturmie dziękujemy za wsparcie i przygotowanie naszej młodzieży.

 

Niebieskie tło. Na środku duży napis OFERTA PRACY. Na dole logo herb gminy.

Oferta pracy – Ratownik wodny

Damasławek, 25 kwietnia 2022 roku

 

OFERTA PRACY

Wójt Gminy Damasławek zatrudni w ramach umowy zlecenie na kąpielisku gminnym w Kozielsku nad Jeziorem Stępuchowskim od 20 czerwca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r., dwie osoby w charakterze ratownika wodnego.
Oferty należy dostarczyć w terminie do 20 maja 2022 r. do godz. 14:30.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 67-26-86-325

OFERTA PRACY – OGŁOSZENIE

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY

KLAUZULA – OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Dodatkowy termin szczepień HPV dla rocznika 2009

Szanowni Państwo,

               Powiat Wągrowiecki dołączył do grona samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce i zdecydował  o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych,  podjęto decyzję   o zaszczepieniu mieszkanek z rocznika 2009, zameldowanych   na stałe na terenie jednej z siedmiu Gmin Powiatu Wągrowieckiego: Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno. Koszt tych szczepień zostanie finansowany w 50% ze środków budżetu Powiatu Wągrowieckiego oraz w 50% z budżetów Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno.

                Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. W Polsce zapada na ten typ nowotworu ponad 3 600 kobiet rocznie, z czego umiera, co roku około 2 000 – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.

W ramach działań promocyjno-edukacyjnych zostanie umieszczony na stronie www.edictum.pl w zakładce „Programy-Wągrowiec 2018-2022” film edukacyjny dotyczący zagadnień związanych z zachorowaniami wywoływanymi przez wirus brodawczaka ludzkiego oraz działań profilaktycznych, które pozwolą uchronić dziewczynkę przed zakażeniem wirusem HPV. Wykład prowadzi Prof. zw. dr hab. Hanna Krauss-pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pediatra z dużym doświadczeniem zawodowym.

Do zaszczepienia Państwa córki niezbędna jest zgoda rodzica oraz kwestionariusz wywiadu przesiewowego. Właściwe formularze otrzymają Państwo z tym listem, oraz dostępne będą na stronie www.edictum.pl. w zakładce „Programy”. W/w uzupełnione druki wraz z książeczką zdrowia dziecka należy zabrać ze sobą na szczepienie.

W związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS-COV-2  do listu zostaną dołączone zasady bezpieczeństwa dotyczące wykonywania szczepień w czasie pandemii COVID-19. Dodatkowe informacje dostępne są pod nr telefonu  573 149 181  lub osobiście w siedzibie „EDICTUM”Sp z o.o. ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.

Zapisy możliwe są przez internet: wagrowiechpvzapisy@gmail.com, oraz pod numerem telefonu  573 149 181

Szczepienia I dawką szczepionki dla dziewczynek, które z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie zostały zaszczepione w pierwszym wyznaczonym terminie odbędą się:

20.04.2022r.

Szkoła Podstawowa Nr 2,

Krótka 4, 62-100 Wągrowiec

od godz. 14:00 do godz. 17:00

Sukces Uczennic z Gminy Damasławek

13 kwietnia 2022 roku Wójt Gminy Damasławek – Cyprian Wieczorek oficjalnie przekazał gratulacje i podziękowania dla finalistek Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w Poznaniu. Zaszczytny tytuł uzyskały Eleonora Wojciechowska z Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku oraz Michalina Maciuba z Szkoła Podstawowa w Niemczynie.

Konkurs adresowany był dla uczniów szkół podstawowych, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i składał się z trzech stopni: szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego. Ponadto podziękowania przekazał Pani Annie Kasperkowiak za wysiłek i bezinteresowne zaangażowanie w pracę nad rozwijaniem humanistycznych zainteresowań młodzieży. Gratulacje skierował również do rodziców Eleonory i Michaliny.

Laureatką jeszcze raz życzymy, aby nauka była dla Was życiową przygodą, która daje wiele satysfakcji.