Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Goniec gminny

goniec gminny

Licznik odwiedzin

100 – lecie odzyskania Niepodległości.

 

W Gminie Damasławek 11 listopada 2018r świętowaliśmy 100 lecie odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu narodowego a następnie złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową przy Urzędzie Gminy w Damasławku. Kwiaty złożone zostały przez Wójta Gminy Damasławek , Radnych Gminy Damasławek, Starostę Wągrowieckiego, delegacje jednostek organizacyjnych gminy, organizacji ,stowarzyszeń i partii politycznych oraz mieszkańców. Następnie uczestnicy przemaszerowali do kościoła parafialnego w Damasławku. Przemarsz prowadzony był przez Komendanta Gminnego OSP druha Macieja Przybylskiego. Wśród uczestników przemarszu wyróżniała się młodzież ze szkół w Damasławku i Niemczynie ubrana w historyczne stroje, a także młodzież niosąca biało – czerwoną flagę. Maszerujących poprzedzały bryczki konne.

W kościele p.w. Św. Stanisława Biskupa Męczennika ksiądz proboszcz Grzegorz Iwiński i ksiądz Krzysztof Januchowski odprawili Mszę Świętą w Intencji Ojczyzny .

O godzinie 12 w ramach ogólnopolskiej akcji odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Kolejnym punktem uroczystości była inscenizacja historyczna „Procesja Niepodległości – Polska Miłością Wskrzeszona”. Program artystyczny przygotowany został przez nauczycieli i młodzież ze szkół w Damasławku i Niemczynie. Po zakończeniu programu artystycznego przemaszerowaliśmy pod GOK Damasławek gdzie symbolicznie odsłonięto mural poświęcony Powstańcom Wielkopolskim Ziemi Damasławskiej.

Dziękuję młodym artystom i ich opiekunom p.p. Marioli Łukomskiej, Annie Kasperkowiak, Żanecie Mosiek, Marzenie Huszcza, Magdalenie Maciuba, Orianie Politowskiej, Sławomirowi Buk, Agnieszce Grajek, Renacie Groszak, Magdalenie Kuberackiej oraz dyrektorom szkół za przygotowanie wspaniałego programu . Dziękuję wszystkim delegacjom i pocztom sztandarowym oraz strażakom i policjantom zapewniającym bezpieczeństwo. Dziękuję księdzu proboszczowi Grzegorzowi Iwińskiemu za odprawienie mszy i piękną homilię. Dziękuję księdzu dobrodziejowi Krzysztofowi Januchowskiemu za aktywne zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości. Dziękuje pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury z panią dyrektorka Magdalena Zygmunt oraz pracownikom Urzędu Gminy. Dziękuję p. Stanisławowi Jóźwiakowskiemu za pomoc w uświetnieniu uroczystości.
Dziękuję radnym kadencji 2014 – 2018 za udział w uroczystościach oraz wspieranie wszelkich przedsięwzięć upamiętniających historyczne rocznice w tym ufundowanie tablicy na Urzędzie Gminy oraz stworzenie murala poświęconego Powstańcom Wielkopolskim związanym z Ziemią Damasławską.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Damasławek, którzy zechcieli wziąć udział w uroczystościach.
Pamiętając o bohaterskich mieszkańcach Gminy Damasławek 09.11.2018 zapaliliśmy białe i czerwone znicze przy poświęconych Im pomnikach i krzyżach.

 

WÓJT GMINY DAMASŁAWEK

Jacek Matysiak

 

Foto (1)

 

Foto (1)

 

Gminy partnerskie

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone