wrzesień 2021

Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu Osobistego

Z powodu wprowadzenia nowych przepisów, które uniemożliwiają składanie wniosków o dowód osobisty online (pozostanie to możliwe jedynie dla osób poniżej 12 roku życia), serwisy PhotoAiD.com i Passport-Photo.Online oferują korzystanie z bezpłatnego Kreatora Zdjęć do Dowodu Osobistego w ramach akcji “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu – złóż wniosek przed zmianą przepisów!”.

Kreator dostępny jest na stronach:

Akcja rozpocznie się 2 lipca 2021 roku. Przypominamy, że została ona objęta Patronatem przez Centrum GovTech i ze względu na ogólnokrajowe zaległości spowodowane pandemią w zakresie wydawania dowodów osobistych odniesienie sukcesu jest niezmiernie istotne.

W ramach Akcji od 2 lipca udostępniony zostanie Kreator Zdjęć do Dowodu Osobistego, przy pomocy którego każdy obywatel będzie mógł bezpłatnie wykonać sobie zdjęcie biometryczne, niezbędne do złożenia wniosku przez Internet. Akcja jest odzewem na apele administracji rządowej dotyczące korzystania z możliwości aplikowania online o wydanie dowodu osobistego przed zmianą przepisów. – informuje Tomasz Młodzki.

Generator zdjęć do dowodu osobistego to aplikacja, która działa jak internetowa fotobudka. Dzięki technologii sztucznej inteligencji, to fotograficzne narzędzie analizuje wgrane zdjęcie twarzy, tworząc zdjęcie biometryczne spełniające wymagania dotyczące zdjęć do dowodu osobistego. Każda fotografia przesłana do serwisów zostanie poprawnie wykadrowana i wyostrzona a jej tło ujednolicone i w poprawnym kolorze.

Każde zdjęcie przesłane do naszych serwisów jest weryfikowane pod względem poprawności. W związku z tym, wszyscy użytkownicy Passport Photo Online czy PhotoAiD mają gwarancję uzyskania, zdjęcia, które jest zgodne z wymaganiami dotyczącymi zdjęć do dowodu osobistego. – dodaje Tomasz Młodzki.

W prawym rogu na niebieskim tle zdjęcia dowodowe kobiety. W lewej części tekst Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów. Szczegółowe informacje poniżej.