wrzesień 2021

DOŻYNKI GMINNE 2018 R.

19 sierpnia 2018 r. odbyły się dożynki gminne w miejscowości Damasławek. Wsią patronacką tegorocznych dożynek była miejscowość Damasławek. Uroczystości w czasie, których rolnicy z terenu Gminy Damasławek dziękowali za tegoroczne plony rozpoczęły się korowodem dożynkowym spod kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Damasławku. Po uroczystej mszy św. część artystyczną uświetnili swoim występem uczniowie Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku przygotowani przez nauczycielki: Panią Annę Kasperkowiak i Panią Żanetę Mosiek. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku, gdzie Starostwie dożynek w osobach: Pani Aureli Paleń i Pana Walentego Łukaszewskiego przekazali Wójtowi Gminy Damasławek chleb, który tradycyjnie podzielił go i wręczył wszystkim zebranym. Swoją obecnością podczas dożynek zaszczycili nas m. in.: Posłanka na Sejm RP Marta Kubiak, Poseł na Sejm RP – Krzysztof Paszyk, w imieniu Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – Krzysztofa Grabowskiego – Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego – Jarosław Maciejewski, Starosta Wągrowiecki – Tomasz Kranc, Wicestarosta – Michał Piechocki, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu – Arkadiusz Błochowiak, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu – Bogdan Fleming, Wójt Gminy Wapno – Zbigniew Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Damasławek – Wojciech Ollek, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego – Małgorzata Osuch, Zastępca Kierownika Biura Powiatowego ARiMR – Justyna Kujawa, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Damasławek, przedstawiciele kół i organizacji działających na terenie Gminy Damasławek.

Starosta Wągrowiecki wspólnie z Wicestarostą i Przewodniczącą Rady Powiatu Wągrowieckiego wręczyli nagrodę Herbu Powiatu przyznaną przez Zarząd Powiatu Wągrowieckiego: Panu Łukaszowi Adanowiczowi i Panu Maciejowi Barełkowskiemu.

Wójt Gminy Damasławek wręczył gratulacje i kwiaty ww. odznaczonym w związku z przyznaną nagrodą Herbu Powiatu.

Foto (1)

Zdjęcie 1 z 206