Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Licznik odwiedzin

DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE KOZIELSKO 2017 R.

 

 

W słoneczne, sobotnie popołudnie 26 sierpnia 2017 r. odbyły się dożynki gminno – parafialne w miejscowości Kozielsko. Wsią patronacką tegorocznych dożynek była miejscowość Miąża. Uroczystości w czasie, których rolnicy z terenu Gminy Damasławek dziękowali za tegoroczne plony rozpoczęły się korowodem dożynkowym spod kościoła pw. św. Józefa w Kozielsku. Po uroczystej mszy św. korowód przemaszerował na parking przy kościele, gdzie Starostwie dożynek w osobach: Pani Danuta Jarmuż i Grzegorz Kusz przekazali Wójtowi Gminy Damasławek chleb, który tradycyjnie podzielił go i wręczył wszystkim zaproszonym gościom oraz mieszkańcom. Swoją obecnością podczas dożynek zaszczycili nas m. in.: Poseł na Sejm RP – Krzysztof Paszyk, Starosta Wągrowiecki – Tomasz Kranc, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu – Bogdan Fleming, przedstawicielka Posłanki na Sejm RP Marty Kubiak – Łucja Wicher,    Wójt Gminy Wapno – Zbigniew Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Damasławek – Wojciech Ollek, Prezes Stowarzyszenia „Dolina Wełny” – Janusz Woźniak, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego – Małgorzata Osuch, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR – Dariusz Eitner, Zastępca Kierownika Biura Powiatowego ARiMR – Justyna Kujawa, Radna Powiatu Wągrowieckiego – Halina Sobota, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Damasławek, przedstawiciele kół i organizacji działających na terenie Gminy Damasławek oraz liczni mieszkańcy Gminy Damasławek. Listy gratulacyjne przesłali: Posłanka na Sejm RP – Maria Małgorzata Janyska, Poseł na Sejm RP – Jakub Rutnicki, Poseł na Sejm RP – Kilion Munyama, Poseł na Sejm RP – Grzegorz Piechowiak, Poseł na Sejm RP – Błażej Parda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel, Wojewoda Wielkopolski – Zbigniew Hoffmann, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Zofia Szalczyk, Dyrektor ARiMR Wielkopolski Oddział Regionalny – Krzysztof Adamkiewicz, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu – Arkadiusz Błochowiak, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Jarosław Berendt.

Starosta Wągrowiecki wspólnie z Przewodniczącą Rady Powiatu Wągrowieckiego wręczyli nagrodę Herbu Powiatu przyznaną przez Zarząd Powiatu Wągrowieckiego: Radnej Gminy Damasławek – Małgorzacie Grajek, Kołu Gospodyń Wiejskich w Niemczynie, Księdzu Proboszczowi Parafii pw. św. Józefa w Kozielsku i pw. Wniebowzięcia NMP w Niemczynie – Bogdanowi Łybkowi, Sołtysowi wsi Miąża – Kazimierzowi Jankowskiemu, Współwłaścicielowi firmy Deka Trade – Bartoszowi Dawidowiczowi.

Wójt Gminy Damasławek wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Damasławek wręczyli gratulacje i kwiaty ww. odznaczonym w związku z przyznaną nagrodą Herbu Powiatu.

Część artystyczną uświetnili swoimi występami zespół folklorystyczny „Talarki” ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie przygotowany przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Niemczynie Panią Mariolę Łukomską i Panią Żanetę Buk oraz kapela „Kombinatorzy”. Nie zabrakło również atrakcji w postaci poczęstunku, konkurencji sportowych i oczywiście tanecznej zabawy.

Tegoroczne święto plonów odbyło się dzięki ogromnemu zaangażowaniu Sołectwa wsi Kozielsko z Księdzem Proboszczem – Bogdanem Łybkiem i Sołtysem wsi Kozielsko – Adamem Grzewińskim na czele, Sołtysa wsi Niemczyn – Ryszarda Rozmarynowskiego i Rady Sołeckiej wsi Niemczyn, Koła Gospodyń Wiejskich z Niemczyna, Parafian parafii   pw. św. Józefa w Kozielsku i pw. Wniebowzięcia NMP w Niemczynie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku.

 

Sporządziła – Marta Sońta-Mirecka

 

GALERIA

Foto (1)

Foto. Łukasz Jedliński

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone