Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Goniec gminny

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Ferie w Urzędzie

 

W środę 5 lutego br. w ramach drugiego tygodnia ferii zimowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku wesoła grupa dzieci pod opieką Pani Doroty Domagały oraz Pana Piotra Bojarskiego zawitała do Urzędu Gminy Damasławek. Małych gości powitała Sekretarz Gminy – Joanna Dworek, która wcieliła się w rolę przewodnika po urzędzie. Wizyta rozpoczęła się od odwiedzin w kilku Referatach, gdzie najmłodsi mogli zapoznać się z funkcjonowaniem urzędu oraz codzienną pracą urzędników. Pierwszym miejscem na trasie wycieczki był pokój ewidencji ludności i dowodów osobistych. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wyjaśniła dzieciom, czym jest dowód osobisty, akt urodzenia. W referacie Finansowo – Podatkowym dzieci miały możliwość poznania Pani Skarbnik, która opowiedział o swojej pracy, a w referacie Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich najmłodsi uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci miały również możliwość spotkania z Wójtem Cyprianem Wieczorkiem. Wielką atrakcją dla niecodziennych gości była możliwość wizyty w gabinecie Wójta oraz pamiątkowe zdjęcie w fotelu Włodarza Gminy. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki oraz słodycze. Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie najmłodszym działalności urzędu oraz pracy urzędników To było wyjątkowe spotkanie, ponieważ rzadko do magistratu przychodzą tak młodzi interesanci.

„ Dzieci nie myślą ani o tym co było, ani o tym co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi”.
                                                                                                       de la Bruyere Jean

– w tych prostych słowach można podsumować wizytę najmłodszych w naszym urzędzie.
Sporządziła: Joanna Dworek

 

Gminy partnerskie

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone