Kwiecień 2019
« Mar

Goniec gminny

VIII Festiwal Smaku Regionalnego i Twórczości Rękodzielniczej.

W sobotę 6 kwietnia br. w hali sportowej przy Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się VIII Festiwal Smaku Regionalnego i Twórczości Rękodzielniczej, przyciągający spora ilość uczestników, a także wielbicieli dobrego smaku. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Stowarzyszenie „Dolina Wełny” zaprezentowały swoje najlepsze potrawy i nie tylko. Podziwiać można było również prace rękodzielników.

Komisja oceniała stoiska w czterech kategoriach: najlepsza zupa, najlepsze danie obiadowe mięsne, wyroby piekarskie i cukiernicze oraz wystrój stoiska.

Po podliczeniu punktów:

I miejsce wywalczyło KGW Margońska Wieś,

II miejsce KGW Zbyszewice,

III miejsce Mokronosy Stokrotki”.

Komisja przyznała też trzy wyróżnienia dla KGW Niemczyn, KGW Damasławianki i KGW Kaliszany.

Warto wspomnieć, że Koła Gospodyń Wiejskich w Damasławku i Mokronosach powstały pod koniec zeszłego roku i już po krótkim czasie swojej działalności odniosły duże sukcesy startując po raz pierwszy w tego typu imprezie.

W trakcie imprezy można było podziwiać występy artystyczne dzieci. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Mateusz Krojenka ze Zbyszewic, uczestnik MasterChefa. Organizatorem festiwalu był Zarząd Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny”.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom, Gościowi specjalnemu, Komisji, Młodym artystom
za organizację i uświetnienie Festiwalu, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przepyszne potrawy i włożone serce w ich przygotowanie. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za niezawodne kibicowanie i degustowanie potraw.

Fot: A.Szmania

Gminy partnerskie