Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Goniec gminny

goniec gminny

Licznik odwiedzin

VIII Festiwal Smaku Regionalnego i Twórczości Rękodzielniczej.

W sobotę 6 kwietnia br. w hali sportowej przy Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się VIII Festiwal Smaku Regionalnego i Twórczości Rękodzielniczej, przyciągający spora ilość uczestników, a także wielbicieli dobrego smaku. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Stowarzyszenie „Dolina Wełny” zaprezentowały swoje najlepsze potrawy i nie tylko. Podziwiać można było również prace rękodzielników.

Komisja oceniała stoiska w czterech kategoriach: najlepsza zupa, najlepsze danie obiadowe mięsne, wyroby piekarskie i cukiernicze oraz wystrój stoiska.

 

Po podliczeniu punktów:

I miejsce wywalczyło KGW Margońska Wieś,

II miejsce KGW Zbyszewice,

III miejsce Mokronosy Stokrotki”.

Komisja przyznała też trzy wyróżnienia dla KGW Niemczyn, KGW Damasławianki i KGW Kaliszany.

Warto wspomnieć, że Koła Gospodyń Wiejskich w Damasławku i Mokronosach powstały pod koniec zeszłego roku i już po krótkim czasie swojej działalności odniosły duże sukcesy startując po raz pierwszy w tego typu imprezie.

W trakcie imprezy można było podziwiać występy artystyczne dzieci. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Mateusz Krojenka ze Zbyszewic, uczestnik MasterChefa. Organizatorem festiwalu był Zarząd Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny”.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom, Gościowi specjalnemu, Komisji, Młodym artystom
za organizację i uświetnienie Festiwalu, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przepyszne potrawy i włożone serce w ich przygotowanie. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za niezawodne kibicowanie i degustowanie potraw.

 

Fot: A.Szmania

 

 

 

Gminy partnerskie

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone