wrzesień 2021

Logotyp programu Czyste Powietrze. Niebieskie tło. NA środku obrazka napis czyste powietrze zdrowy wybór.

Gmina Damasławek nawiązała współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Poznaniu, w zakresie realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Mieszkańcy naszej Gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w ekologiczne źródła ciepła i termomodernizację budynków jednorodzinnych poprzez Urząd Gminy.

W Urzędzie Gminy funkcjonuje punkt konsultacyjny. Jego zadaniem jest wsparcie mieszkańców gminy poprzez:
– Pomoc w przygotowywaniu wniosków;
– Wstępną weryfikację wniosków o dofinansowanie złożonych przez Wnioskodawców;
– Przekazanie zweryfikowanych wniosków o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, tel. 697 618 976. Konsultant udzieli Państwu niezbędnych informacji oraz poprowadzi przez całą procedurę złożenia wniosku, włącznie z jego prawidłowym wypełnieniem.

Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych z maksymalnie wydzielonymi dwoma lokalami mieszkalnymi.