Wrzesień 2019
« Sie

Goniec gminny

Gminno-Parafialne Dożynki 2019

W minioną sobotę na terenie Gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego w Damasławku odbyły się Gminno-Parafialne Dożynki. Gospodarzem tegorocznego Święta Plonów była wieś Gruntowice. Zaszczytną funkcję Starościny pełniła Pani Dorota Konowalska, natomiast Starostą był Pan Szymon Wicher.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił Administrator damasławskiej parafii ks. Grzegorz Iwiński. Następnie odbyły się obrzędy dożynkowe, nastąpiło uroczyste przekazanie chleba, którym podzielono się z Mieszkańcami. O wspaniałą oprawę zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” oraz nasze „Talarki” z Niemczyna. Po części oficjalnej można było spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez Gospodynie reprezentujące poszczególne miejscowości z tereny Gminy Damasławek. Niewątpliwie pięknie przystrojone stoiska i przepyszne lokalne dania dodały wyjątkowego klimatu. O dobre nastroje uczestników zadbała Pani Joanna Bartel. Wspólne biesiadowanie zakończyło się zabawą taneczną i pokazem różnobarwnych efektów świetlnych.

Dziękujemy za wyjątkowe zaangażowanie Mieszkańców. Piękne wieńce dożynkowe, wiejskie dekoracje, różnorodne ozdoby z roślin, regionalne smakołyki, pomysłowe stoiska oraz integrujące się społeczeństwo. To wszystko sprawiło, że te dożynki na długo zapadną nam w pamięci.

I najważniejsze… dziękujemy Rolnikom, że dbają, aby nikomu nie zabrakło chleba!
fot. Łukasz Grochowski

Gminy partnerskie