Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Damasławskie Wieści

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Goście z zaprzyjaźnionej gminy Dahlenburg w Damasławku.

 

W dniach od 30.08. – 2.09.2018r. gościła w Gminie Damasławek delegacja z zaprzyjaźnionej Gminy Dahlenburg w Niemczech. Goście przywitani zostali przez Wójta naszej gminy pana Jacka Matysiaka i Prezesa Towarzystwa Współpracy Gminy Damasławek z Zagranicą pana Leszka Górskiego w Domu Kultury. Tradycyjnie po spotkaniu goście rozjechali się do rodzin goszczących. W ramach wymiany kulturalnej goście zwiedzili Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach, oraz Bramę  Poznania. Jest  to pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego – wspólnoty, której kolebką jest Ostrów Tumski. W sobotę nasi goście odwiedzili nowe rozbudowane przedszkole w Damasławku, gdzie zostawili bardzo cenne prezenty dla naszych dzieci. Zwiedzili  również  Dom Kultury i Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, gdzie zapoznali się z pracą tych placówek. Z okazji rocznicy wybuchu II wojny Światowej Burmistrz Dahlenburga pani Cristine Haut i Przewodniczący Stowarzyszenia EUPAD w Dahlenburgu pan Eckhard Lutgens  wraz z Prezesem Towarzystwa  złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych mieszkańców naszej gminy w czasie II Wojny Światowej. Wizytą w Damłynie w Damasławku delegacja z Dahlenburga zakończyła zwiedzanie naszej gminy. Podczas wspólnego spotkania  komitety uzgodniły, że kolejna wizyta odbędzie się za dwa lata w Dahlenburgu. Wójt pan Jacek Matysiak przekazał znicz na ręce przewodniczącego EUPADU,  który zostanie zapalony pod pomnikiem zmarłych polskich dzieci w powiecie Luneburg w czasie II Wojny Światowej. W niedzielę goście pożegnali naszą gminę.

 

Prezes Towarzystwa

Leszek Górski

 

Foto (1)

Zdjęcie 1 z 14

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone