październik 2021

Harmonogram Rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Damasławku i oddziałów zamiejscowych w Niemczynie na rok szkolny 2017-2018.

Harmonogram Rekrutacji

do Publicznego Przedszkola w Damasławku

i oddziałów zamiejscowych w Niemczynie

na rok szkolny 2017-2018

Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego będą odbywały się w następujących terminach:

1. Luty, 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji – składanie deklaracji o kontynuowaniu uczęszczania dziecka do przedszkola na nowy rok szkolny.

2. Ostatni dzień lutego – wywieszenie w przedszkolach informacji dla rodziców o naborze do przedszkola.

3. Od 1 marca – do 31 marca – wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka 3-4- 5 letniego do przedszkola.

4. 20 i 21 marca zapisy dzieci do oddziałów ,,0” rocznik 2011.

5. 6 kwietnia – obrady Komisji Rekrutacyjnej – weryfikacja wniosków do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

6. 28 kwietnia podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola.

7. Od 28 kwietnia do 4 maja roku potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci oświadczenia.

8. 9 maja podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacji listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

KRYTERIA PRZYJĘĆ DO PRZEDSZKOLA

DZIECI 3, 4 i 5 LETNICH

KRYTERIA PODSTAWOWE

Wynikające z ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 7)

wielodzietność rodziny kandydata (gdy rodzina wychowuje co najmniej troje dzieci);
niepełnosprawność kandydata;
niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
samotne wychowywanie kandydata przez rodzica (pojęcie to obejmuje pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem);
objęcie kandydata pieczą zastępczą.

KRYTERIA LOKALNE

1 dzieci , które mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne

dzieci, których oboje rodzice ( prawni opiekunowie) pracują lub wykonują rolniczą lub pozarolniczą działalność gospodarczą i wymagają zapewnienia w przedszkolu pobytu całodziennego (5 godzin + 3 godziny)

dzieci, których jeden z rodziców ( prawni opiekunowie) pracują lub wykonują rolniczą lub pozarolniczą działalność gospodarczą i wymagają zapewnienia w przedszkolu pobytu całodziennego ( 5 godzin + 3 godziny )