Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Goniec gminny

goniec gminny

Licznik odwiedzin

I inauguracyjna Sesja Rady Gminy Damasławek kadencji 2018 – 2023.

 

19 listopada 2018 r. o godz. 16:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Damasławku odbyła się I inauguracyjna Sesja Rady Gminy Damasławek kadencji 2018 – 2023. Do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Damasławek obrady prowadził radny senior – Henryk Kaczmarek. Na początku sesji radni Gminy Damasławek i Wójt elekt – Cyprian Wieczorek złożyli ślubowanie. W wyniku przeprowadzonych tajnych głosowań Przewodniczącym Rady Gminy Damasławek został pan Sławomir Buk,  a Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Damasławek: pani Weronika Smalec i pan Jan Mazurkiewicz.  Powołane zostały następujące komisje Rady:

 

I. Komisja Budżetu, Gospodarki i Rolnictwa

Przewodniczący Piotr Kostecki

Członkowie: Żaneta Twarożek

 Aurelia Paleń

Sławomir Pędziński

Dominik Mosiek

Jan Mazurkiewicz

Henryk Kaczmarek

Paweł Sproski

 

II. Komisja Oświaty, Samorządności i Zdrowia

Przewodniczący Barbara Rogalska

Członkowie: Ilona Kledzik

Sławomir Buk

Wioleta Kalka

Weronika Smalec

Magdalena Grunwald

Jacek Rozmarynowski

 

III. Komisja Rewizyjna

Przewodniczący – Wioleta Kalka

Członkowie: Ilona Kledzik

Sławomir Pędziński

 

IV. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

Przewodniczący – Dominik Mosiek

Członkowie:  Aurelia Paleń

Weronika Smalec

 

Podczas sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie wynagrodzenia Wójta Gminy Damasławek. Wynagrodzenie Wójta zostało obniżone w stosunku do wynagrodzenia poprzednika. Różnica wynika z niższego stażu pracy.

Wójt pogratulował Przewodniczącemu Rady, radnym podjętych uchwał i objętych funkcji. Podziękował wszystkim obecnym za przybycie radnym, sołtysom, licznie zgromadzonym gościom i mieszkańcom gminy. Poinformował, że na sesję zaprosił lokalne stowarzyszenia, organizacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, kierowników jednostek organizacyjnych po to, aby ukazać, że naszym celem jest współpraca z każdym tak, aby jak najlepiej żyło się nam w Gminie Damasławek. Niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy polityczne to wszystkim nam zależy na tym, aby działać jak najlepiej na rzecz naszej małej ojczyzny Gminy Damasławek.

 

Foto (1)

 

TRANSMISJA SESJI

 
 

Gminy partnerskie

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Rozlicz PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone