wrzesień 2021

Informacja ARiMR dot. udzielania pomocy finansowej z przeznaczeniem na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody.

INFORMACJA

Urząd Gminy Damasławek informuje, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udziela pomocy finansowej z przeznaczeniem na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.  Oszacowania szkód dokonuje komisja powołana przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód, na wniosek zainteresowanego rolnika, sporządzając protokół oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej, który stanowi podstawę do otrzymania dostępnych form pomocy.

Wszelkie informację dotyczące ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne znajdują się na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu www.poznan.uw.gov.pl w zakładce „Sprawy” – „Środowisko i Rolnictwo” – „Szkody w rolnictwie” – „Szkody w rolnictwo 2017”.