Czerwiec 2018
« Maj

Goniec gminny

Informacja dot. projektu Gminy Damasławek pt. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną na placu Wiosny Ludów w m. Damasławek”

Wójt Gminy Damasławek informuje, że Ministerstwo Sportu i Turystyki wybrało projekt Gminy Damasławek  pt. „Budowa placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną na placu Wiosny Ludów w m. Damasławek” do dofinasowania w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Kwota dofinasowania 50.000,00 zł, szacowana wartość zadania ok. 150.000,00 zł.

W ramach zadania planuje się:

1. budowę ogrodzonego placu zabaw składającego się z następujących urządzeń: karuzela krzyżowa czteroramienna, huśtawka podwójna, huśtawka ważka, bujak, zestaw zabawowy (wieża, ślizg, przeplotnia linowa, drabina krzyżakowa, trap schodki, pomost wiszący), piramida, huśtawka, bocianie gniazdo,
  2. budowę siłowni zewnętrznej składającej się z urządzeń tj. wioślarz, serfer, biegacz, orbitrek, wyciskanie w pozycji siedzącej, wyciąg górny,
  3. montaż stołu do gry w tenisa stołowego.

Ponadto zostaną zamontowane ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonane zostanie utwardzone kostką brukową dojście, a także nasadzona zostanie zieleń ozdobna.

Sporządził – J. Wojciechowski

Gminy partnerskie