październik 2021

Informacja dot. remontu szpitala w Wągrowcu.

W najbliższych dniach zostaną podjęte prace przygotowawcze  związane z rozbudową i dostosowaniem do aktualnych wymagań wągrowieckiego szpitala. W pierwszej kolejności prace remontowe obejmą pomieszczenia Oddziału Wewnętrznego, co wiąże się z koniecznością wyłączenia części pomieszczeń z bieżącego użytkowania. Tym samym zmniejszeniu ulegnie liczba miejsc w oddziale będących do dyspozycji pacjentów. Do końca sierpnia br. na oddziale  dostępnych będzie 18 łóżek ( w tym trzy w sali nadzoru kardiologicznego). W związku z tym w pierwszej kolejności do leczenia na oddziale będą przyjmowani pacjenci w stanach nagłych i pilnych. Pozostali pacjenci (ze skierowaniami) będą przyjmowani zgodnie z kolejnością wynikającą z prowadzonej listy oczekujących. Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego mają możliwość podejmowania tzw. leczenia planowego w najbliżej położonych oddziałach internistycznych okolicznych szpitali. W tym celu zawarto porozumienia m. in. ze Szpitalem Powiatowym w Obornikach Wlkp., Szpitalem im. prof. R. Drewsa w Chodzieży, Szpitalem Pomnikiem Chrztu Polski w Gnieźnie, Pałuckim Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Żninie.

Szczegółowych informacji związanych z aktualną organizacją działania Oddziału Wewnętrznego w ZOZ Wągrowiec udziela Rzecznik Praw Pacjenta Karolina Purulak, tel. 67 26 81 530.

Niezbędna modernizacja pomieszczeń Oddziału Wewnętrznego pozwoli na poprawę komfortu pacjentów, a podniesiony standard sal chorych będzie sprzyjać szybszemu powrotowi do zdrowia.

Źródło informacji – Starostwo Powiatowe w Wągrowcu