Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Informacja dotycząca dwóch programów skierowanych dla rodzin wielodzietnych.

 

Uprzejmie informujemy, że w Gminie Damasławek można skorzystać z dwóch programów skierowanych dla rodzin wielodzietnych

 

 

wielkopolska_karta_rodziny

  • Program  „Wielkopolska Karta Rodziny” skierowany jest dla rodzin z co najmniej trójką dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, a bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Program skierowany jest dla mieszkańców województwa wielkopolskiego i nie jest zależy od uzyskiwanego dochodu przez członków rodziny. Aby otrzymać Wielkopolską Kartę Rodziny należy złożyć w Urzędzie Gminy Damasławek wniosek wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (w przypadku dzieci powyżej 18 roku życia konieczne jest zaświadczenie ze szkoły o planowanym terminie ukończenia szkoły). Karta wydawana jest bezpłatnie na okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Lista zniżek, z których mogą skorzystać posiadacze Wielkopolskiej Karty Rodziny zamieszczona jest na stronie internetowej http://www.rops.poznan.pl/program-wielkopolska-karta-rodziny-1.html. Wszelkie informacje na temat Programu „Wielkopolska Karta Rodziny” dostępne są w Urzędzie Gminy Damasławek pokój nr 1 lub pod numerem telefonu 67-26-13-611.

 

KDR

  • Program „Karta Dużej Rodziny” skierowany jest dla rodzin z co najmniej trójką dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, a bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. Kartę przyznaje wójt właściwy ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej. Uzyskanie karty nie jest zależny od uzyskiwanego dochodu. Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć w Urzędzie Gminy Damasławek wniosek wraz z oświadczeniami: o niepozbawieniu władzy rodzicielskiej, o planowanym terminie ukończenia szkoły oraz o przetwarzaniu danych osobowych. Do wniosku i oświadczeń należy dołączyć zgodę na wykorzystanie numeru telefonu oraz zaświadczenie o planowanym terminie ukończenia szkoły (w przypadku dzieci uczących się, powyżej 18 roku życia). Lista zniżek, z których mogą korzystać posiadacze Karty Dużej Rodziny znajduje się na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl. Wszelkie informacje na temat Programu „Karta Dużej Rodziny” dostępne są w Urzędzie Gminy Damasławek pokój nr 1 lub pod numerem telefonu 67-26-13-611.

 

Dodatkowo informujemy, że w ostatnim czasie Partnerem Programu Karta Dużej Rodziny zostały Koleje Wielkopolskie. Dzięki temu posiadacz Karty Dużej Rodziny oprócz ustawowych zniżek tj. 37 % ulgi na bilety jednorazowe oraz 49 % ulgi na bilety miesięczne uprawniony jest do nabycia Karty Wielkopolskiej ze zniżką 20 zł od ceny nominalnej. Uprawnienie to nie łączy się z innymi przecenami, rabatami, promocjami i zniżkami.

 

Serdecznie zapraszamy rodziny wielodzietne do korzystania z programów.

 

 

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone