wrzesień 2021

INFORMACJA – Konferencja dla Dyrektorów Szkół – Pieniądze są dla szkoły.

Konferencja dla Dyrektorów Szkół – Pieniądze są dla szkoły

Jak pozyskać fundusze na funkcjonowanie placówki publicznej oraz niepublicznej w roku szkolnym 2015/2016. Poznań, 11-12.06.2015 r.

Istnieje ponad 100 różnych zewnętrznych źródeł, z których szkoła może pozyskać pieniądze na sfinansowanie prowadzonych w placówce działań. Przyjmowanie zgłoszeń o dodatkowe fundusze do wielu ważnych instytucji kończy się już w sierpniu lub wrześniu 2015, a zatem aby zdążyć, nie należy odkładać starań o te środki na nowy rok szkolny.

Pozyskane środki pozabudżetowe pomogą placówkom:

• Rozpocząć rok szkolny 2015/2016 z zastrzykiem dodatkowej gotówki na funkcjonowanie szkoły,
  • Wyposażyć klasy w nowy sprzęt i narzędzia dydaktyczne na nowy rok szkolny,
  • Wprowadzić innowacyjne zajęcia dla uczniów m.in. z wykorzystaniem TIK, a także przedmiotowe oraz językowe,
  • Zaplanować  projekty edukacyjne, w tym wycieczki, rajdy, zielone szkoły lub wymiany zagraniczne,
  • Lub dofinansować modernizację placówki.

Zapraszamy do udziału w I Konferencji dla Dyrektorów Szkół „Pieniądze są dla szkoły. Jak pozyskać fundusze na funkcjonowanie placówki publicznej oraz niepublicznej w roku szkolnym 2015/2016” w Poznaniu w dniach 11-12 czerwca 2015 r.

Podczas konferencji:

• Poznają Państwo w praktyczny sposób możliwości pozyskania dodatkowych środków na funkcjonowanie Państwa placówek, poza subwencją oświatową,
  • Wybiorą Państwo z ponad 100 źródeł krajowych i zagranicznych, oferujących pomoc finansową oraz niepieniężną, granty najbardziej adekwatne dla Waszej placówki,
  • Dowiedzą się Państwo jakie działania należy podjąć, żeby pozyskać środki z wybranych programów
  • oraz jakich formalności trzeba dopełnić i kiedy złożyć wnioski, aby otrzymać fundusze na rok szkolny 2015/2016.

W programie konferencji:

I. Zewnętrzne krajowe źródła finansowania szkół

Programy grantowe prowadzone przez fundacje i stowarzyszenia, programy rządowe oraz środki samorządowe i programy wsparcia niepieniężnego

II. Zagraniczne źródła finansowania szkół

Unijne fundusze strukturalne EFS i EFRR, a polskie POWER i RPO oraz program Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej” oraz „Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół”

III. Kiedy wnioskodawcą nie może być szkoła – praktyczne aspekty budowania partnerstw

IV. Pozyskanie sponsora dla szkoły – fundraising w trzech krokach

Konferencji towarzyszą warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół:

1. Fundusze UE dla placówek edukacyjnych
  2. Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ Akcja 1
  3. Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ Akcja 2

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie

www.pieniadzesadlaszkoly.pl

Organizator spotkania: Agencja Pracy Twórczej.