Grudzień 2018
« Lis

Goniec gminny

Informacja – Przedsiębiorco, ZUS przyjmuje wnioski o dofinansowanie do projektów poprawiających warunki pracy.

Informacja prasowa

Na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy przeznaczone jest 50 mln zł. Wnioski do ZUS można składać do 23 sierpnia br. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania jest zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa i liczbę zatrudnionych w nim osób.

Kto może skorzystać z dofinansowania

Jeśli przedsiębiorca nie zalega z opłacaniem składek do ZUS oraz podatków, jego firma nie jest w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem oraz w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystała z dofinansowania z ZUS – może złożyć wniosek
o dofinansowanie.

Dofinansowanie na projekty inwestycyjne i doradcze

ZUS dofinansuje zarówno projekty inwestycyjne jak i doradcze. Projekty inwestycyjne dotyczą podniesienia bezpieczeństwa technicznego w bezpośrednim otoczeniu pracowników. Może to być np. zakup urządzeń oczyszczających powietrze, instalacja osłon do niebezpiecznych maszyn i urządzeń czy też zakup środków ochrony indywidualnej. W przypadku projektów doradczych ZUS dofinansowuje działania mające pomóc przedsiębiorcom ocenić zagrożenia występujące w miejscu pracy. Polega to np. na przeprowadzeniu pomiaru hałasu, wibracji i zapylenia. Wnioskujący może połączyć projekt inwestycyjny z doradczym.

Wszystkie złożone w terminie wnioski zostaną sprawdzone pod względem formalnym oraz ocenione pod kątem poprawy BHP w zakładzie, redukcji oddziaływania czynników szkodliwych takich jak hałas czy zanieczyszczenia oraz zapewnienia ochrony przed wpływem szkodliwych substancji chemicznych i biologicznych.

Warunki uczestnictw w konkursie można znaleźć na stronie internetowej ZUS

Marlena Nowicka

regionalna rzeczniczka prasowa ZUS