Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 

 

JUBILEUSZ

50-lecia Pożycia Małżeńskiego

 

Poważna, a zarazem uroczysta to chwila, która pozwala obchodzić Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. 50-lecie Pożycia Małżeńskiego, to Jubileusz jakim może pochwalić się niewiele par małżeńskich – to święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania. 

Złote Gody  Małżeńskie obchodzi się po 50 latach wspólnego Pożycia Małżeńskiego.  15 września 2017 roku Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej  gminie świętowało 11 par małżeńskich:

 1. Stanisława i Henryk Jan Ćwik z Dąbrowy,  
 2. Krystyna Aleksandra i Wojciech Waśniewscy z Damasławka
 3. Bożena i Franciszek Korbal ze Starężynka,
 4. Marianna i Henryk Aleksander Mamczasz z Mokronos,
 5. Anna i Bogdan Kazimierz Cieślińscy z Mokronos,
 6. Barbara Maria i Henryk Antoni Kobierscy ze Starężyna,
 7. Maria Henryka i Marian Stanisław Jaśkowscy z Kołybek,
 8. Anna i Henryk Cichosz z Kołybek,
 9. Barbara Maria i Stanisław Kazimierz Janiccy z Damasławka,
 10. Stefania Apolonia i Henryk Ryszard Bulscy z Kołybek,
 11. Maria Wanda i Zenon Kazimierz Sobczak z Kozielska.

 

Jako wyraz uznania za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra  założonej przed pół wiekiem rodziny Jubilaci zostali odznaczeni medalami ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE  przyznawanymi przez Prezydenta RP.  Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak, który wręczył również wszystkim Jubilatom pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz okolicznościowe dyplomy.

Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak wyraził swój podziw i uznanie dla Jubilatów oraz życzył wszystkim Szanownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz pogratulował tak długiego stażu małżeńskiego.

Życzenia Jubilatom złożyli również Starosta Wągrowiecki Pan Tomasz Kranc, Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Pan Wojciech Ollek oraz Proboszcz Parafii Kozielska i Niemczyna Ks. Bogdan Łybek. Spotkanie zorganizowano w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni  do wspólnego tortu, oczywiście nie zabrakło też lampki szampana i gromkiego STO LAT.

Uroczystość uświetnił występ uczniów klas III b i II a  Szkoły Podstawowej  Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, przygotowanych przez Panią Natalię Chołody i Panią  Renatę Tończyk.

 

Sporządziła Leokadia Kosmowska Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Damasławku

 

GALERIA

Foto (1)

Foto. Łukasz Jedliński

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone