Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Licznik odwiedzin

Grafika. Namalowani ludzie. Rodzice i troje dzieci. W tyle fioletowe tło.

Karta Dużej Rodziny

W związku ze zmianą ustawy o Karcie Dużej Rodziny wszystkie aktywne Karty uzyskają formę elektroniczną. Teraz każdy posiadacz będzie mógł ją wyświetlić w aplikacji mObywatel. Aplikacja mKDR zostanie natomiast zamknięta z końcem czerwca 2021 roku. Zmiany te oznaczają, że nie będzie już wniosków o domówienie elektronicznej formy Karty. 
 
Każdy posiadacz aktywnej Karty (niezależnie czy posiadał kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej czy obu) – będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel. Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli wyświetlać Karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji mKDR). 
 
Wyjątkiem są cudzoziemcy, którzy z uwagi na brak numeru PESEL nie mogą mieć aplikacji mObywatel. Będą więc mogli korzystać z różnego typu ulg przysługujących rodzinom wielodzietnym na podstawie plastikowego dokumentu.
 
W związku ze zmianą ustawy o Karcie Dużej Rodziny wszystkie aktywne Karty uzyskają formę elektroniczną. Teraz każdy posiadacz będzie mógł ją wyświetlić w aplikacji mObywatel. Aplikacja mKDR zostanie natomiast zamknięta z końcem czerwca 2021 roku. Zmiany te oznaczają, że nie będzie już wniosków o domówienie elektronicznej formy Karty. 💻 Każdy posiadacz aktywnej Karty (niezależnie czy posiadał kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej czy obu) – będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel. Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli wyświetlać Karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji mKDR). 📱 Wyjątkiem są cudzoziemcy, którzy z uwagi na brak numeru PESEL nie mogą mieć aplikacji mObywatel. Będą więc mogli korzystać z różnego typu ulg przysługujących rodzinom wielodzietnym na podstawie plastikowego dokumentu.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone