październik 2021

Kiermasz Mikołajkowy – 8 grudnia 2015 r.

Dnia 08.12.2015r. w ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się KIERMASZ MIKOŁAJKOWY. Była to impreza szczególna, bowiem do corocznej inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dołączyła akcja rodziców klasy I b Szkoły Podstawowej pt. „Podziel się serduchem” skierowana na rzecz chorej na białaczkę Moniki Białeckiej, 30-letniej mieszkanki Damasławka i matki dwójki dzieci.  Było stanowisko z pizzą (dzięki uprzejmości Pizzerii „Justynka”), kącik słodkości oraz kiermasz rozmaitości. Dzięki szeroko zakrojonej akcji informacyjnej wspartej m.in. przez Radio Żnin oraz lokalne instytucje, chętnych do wzięcia udziału w kiermaszu nie brakowało. Zebraliśmy aż 4786,79 zł, cała ta kwota została przekazana rodzinie Moniki na potrzeby leczenia. Natomiast Samorząd Szkolny zebrane fundusze (3200zł) podzieli między potrzebujące dzieci.

„Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

GALERIA ZDJĘĆ:

PODZIĘKOWANIE

dla

wszystkich LUDZI DOBREJ WOLI

za

wrażliwość serca, życzliwość i bezinteresowne wsparcie naszego kiermaszu dnia 08.12.2015r. Dzięki Wam wszystkim również za podniosłą, rodzinną atmosferę, na której wspomnienie czujemy ciepło na sercu, a łzy wzruszenia same cisną się do oczu. To był taki nasz mały wielki CUD i cieszymy się, że mogliśmy tego doświadczyć. Dzięki NIEJ i dla NIEJ.

Organizatorzy akcji „Podziel się serduchem”

Ewelina Zyzak, Kinga Borkowska, Agnieszka Maroszek, Angelika Kaczmarek, Milena Szweda-Eliasz, Ewa Przybylska, Ewa Kaczmarczyk oraz mamy z klasy Ib i przyjaciele

Organizatorzy części szkolnej kiermaszu:

Samorząd Uczniowski, Inga Sierszulska, Sylwia Sturma, Agnieszka Grajek, Justyna Bodus, Natalia Chołody, Magdalena Rozmarynowska, Marcin Pikula

Partnerzy akcji „Podziel się serduchem”:

• Prywatne Centrum Edukacji i Kursów EDU-OK  Ewelina Zyzak
  • Wójt Gminy Damasławek oraz Urząd Gminy Damasławek
  • Dyrektor ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku
  • Przychodnia Lekarska „Vena” w Damasławku
  • Apteka „Rodzinna” w Damasławku
  • Karol Linetty
  • Pizzeria „Justynka”
  • Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskra Nadziei”
  • DOM-ROL Jarosław Szczublewski
  • Wolontariat „Klub Ośmiu” działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie
  • Grupa pracowników Starostwa Powiatowego w Żninie
  • Radio Żnin
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie
  • Sklep Ogólnoprzemysłowy M.Grajek, M. Wronkowska, Damasławek
  • Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców oraz Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Międzylesiu
  • Oraz wszyscy pozostali DARCZYŃCY, których nie sposób wymienić.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Jednocześnie informujemy, że w  lutym 2016 r. planujemy zorganizowanie koncertu charytatywnego na rzecz  Moniki Białeckiej. Szczegóły już wkrótce.

Ewelina Zyzak