październik 2021

Krew jest niezastąpionym i bezcennym lekiem – warto się nią dzielić.

W minioną sobotę w Państwowej Szkole Muzycznej w Wągrowcu odbyły się obchody 100 – lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Na początku uroczystości Prezes PCK w Wągrowcu Jan Maćkowiak zaprezentował historię Polskiego Czerwonego Krzyża, przedstawił przywileje dawców oraz dotychczasowe statystyki dotyczące krwiodawstwa. Ceremonia była okazją do wręczenia licznych wyróżnień, odznaczeń i medali, w tym dla mieszkańców Gminy Damasławek. Polski Czerwony Krzyż odznaczył Pana Marcina Jakimowicza po oddaniu 15/18 litrów krwi i Pana Adama Różaka po oddaniu 5/6 litrów krwi. Pan Mariusz Piekarski za szczególne zaangażowanie w honorowym krwiodawstwie otrzymał Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego. Wójt Gminy Damasławek za wieloletnie dzielenie się bezcennym lekiem jakim jest krew wyróżnił Pana Edmunda Goździka, Pana Tomasza Stalicę i Pana Ireneusza Szablewskiego. Wręczono również odznaki ME DARE związane z zakończeniem misji oddawania krwi, z których jedna trafiła do Pani Lidii Szablewskiej. Nie zabrakło podziękowań dla Polskiego Czerwonego Krzyża oraz władz samorządowych.Zakończenie uroczystości uświetnił występ Adriana Zdanowskiego – laureata Ogólnopolskich i Międzynarodowych Koncertów Pianistycznych Młodych Talentów.

Wszystkim osobom zaangażowanym w szlachetną ideę oddawania krwi dziękujemy za odwagę i wytrwałości w dążeniu do ratowania ludzkiego zdrowia i życia a Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi za promowanie krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

fot. Archiwum Urzędu x1
fot. Roman Kowalczewski x3